Atbalsts uzņēmējiem klimata pārmaiņu pielāgošanai Baltijas jūras reģionā (CASES BSR)

Pēdējo gadu laikā par arvien aktuālāku izaicinājumu, kas ietekmēs arī Vidzemes nākotni, kļūst klimata pārmaiņas. Klimata pārmaiņu ietekmē pieaug vētru, plūdu un mežu ugunsgrēku riski. Biežāk novērojami ekstremālāki laika apstākļi. Iedzīvotāji un uzņēmēji arvien biežāk saskaras ar ierobežotu resursu pieejamību. Samazinās bioloģiskā daudzveidība reģionā. Sabiedrībā pieaug pieprasījums un centieni pāriet uz zemu oglekļa emisiju modeli. Varētu šķist, ka Rietumu pasaules daļu klimata pārmaiņas nav vēl ietekmējušas tādā pašā mērā, kā valstis ar siltāku klimatu, bet tas ir tikai laika jautājums. Jau šobrīd sabiedrība tiek ietekmēta. Svarīga perspektīva, kas bieži tiek ignorēta, ir klimata pārmaiņu ietekme uz tirdzniecību un rūpniecību. Uzņēmumu izpratnes palielināšana ir nepieciešama, jo klimata pārmaiņas rada risku to konkurētspējas kritumam ilgtermiņā, ja netiks veikti pasākumi, lai pielāgotos klimata pārmaiņām. Bieži vien lielie rūpniecības uzņēmumi ir izstrādājuši klimata adaptācijas stratēģijas un ir gatavi pārmaiņām, kamēr vairumam mazo uzņēmumu nav ne zināšanas, ne resursu pielāgot savu biznesu klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem.

 

Projekta mērķis ir identificēt jautājumus par to, kā klimata pārmaiņas ietekmē mazos un vidējos uzņēmumus (turpmāk MVU), un MVU pieaugošās vajadzības pieņemt klimata adaptācijas stratēģijas, lai ilgtermiņā paaugstinātu viņu konkurētspēju. Rezultātā sagatavojot jaunu, lielāka mēroga projekta pieteikumu, ar kura palīdzību piesaistīt finansējumu identificēto risinājumu ieviešanai mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam pielāgošanās klimata pārmaiņām.

lasīt vairāk...

Gada laikā, no 2020. gada oktobra līdz 2021. gada septembrim Vidzemes plānošanas reģions kopā ar partneriem no “Östergötland” apgabala administratīvās padomes Zviedrijā un Ālandu Lietišķo zinātņu universitātes Somijā strādājuši pie projekta idejas koncepta izveides, lai sagatavotos lielāka kopprojekta izstrādei un īstenošanai mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) atbalstam klimata pārmaiņu pielāgošanai. 23.12.2021


Notikumi

«Februāris 2024»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829