Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)

Aicina pieteikt dalību “Baltijas atvērto (Ģeo) datu hakatonā 2016”

No 16. līdz 18. martam Rīgā tiek organizēts “Baltijas atvērto (Ģeo) datu hakatons 2016”, kurā aicinātas pieteikties komandas no Latvijas un citām Eiropas Savienības valstīm, lai divu dienu laikā kopīgi izstrādātu jaunas lietojumprogrammas, kas balstīsies gan Latvijā, gan citās valstīs pieejamos atvērtajos ģeodatos. Tas tiek organizēts projekta “SDI4Apps” ietvaros, kurā viens no partneriem ir arī Vidzemes plānošanas reģions.

Atvērtajiem ģeodatiem ir milzīgs potenciāls jaunu lietojumprogrammu veidošanā, kas būtu noderīgas ikvienam no mums, taču Latvijā var novērot vairākas problēmas, kas ierobežo atvērto datu izmantošanu. Pirmkārt, atvērto datu kopas ir salīdzinoši maz, jo daudzi vēl neapzinās šo datu potenciālu, publicējot datus sev ērtākā veidā, nevis mašīnlasāmu datu kopu veidā. Otrkārt, šo kopu ierobežotās pieejamības dēļ, programmatūras izstrādātāji visai maz izmanto šos datus savu jauno produktu radīšanā. Hakatona mērķis ir uzlabot šo situāciju Latvijā.

Hakatons bieži tiek pasniegts kā programmētājiem un datu apstrādes speciālistiem rīkots pasākums. Tā ir, tomēr “Baltijas atvērto (ģeo) datu hakatonā” mēs vēlētos iesaistīt arī programmētāju sagatavoto produktu lietotājus, kuri pārstāv dažādas nozares. Nozares speciālisti un datu potenciālie lietotāji bieži vislabāk zina tieši, kādā gala produktā datus vajadzētu pārvērst. Tāpēc piedalīties hakatonā aicinām visdažādāko jomu pārstāvjus, piemēram, datu īpašniekus, atvērto datu sniedzējus, web dizainerus, lietotāju saskarnes izstrādes ekspertus, mobilo aplikāciju izstrādātājus, ģeogrāfus, teritorijas, telpiskos un transporta plānotājus, tūrisma pakalpojumu sniedzējus, uzņēmumu pārstāvjus un daudzus citus.

Prezentēt savu ideju un piesaistīt iespējamos partnerus darbam tematiskajās grupās varēs 2 veidos – vai nu pirms hakatona, izmantojot projekta “SDI4Apps” Facebook vai LinkedIn vietnes, vai arī hakatona sākumā katram tiks dota iespēja prezentēt savu ideju 5 minūtēs un piesaistīt domubiedrus.

Pasākuma darba valoda ir angļu. Dalība hakatonā ir bez maksas, līdz 1. martam reģistrējoties elektroniski šeit.

Plašāk par pieejamiem datiem, detalizētu pasākuma programmu un citu informāciju uzzināsiet šeit.

Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit un projekta LinkedIn lapā.         

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv;  www.vidzeme.lv.

16.02.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031