Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)

Jelgavā aizvadīta projekta SDI4Apps partneru tikšanās

Septembra vidū Jelgavā pulcējās projekta SDI4Apps partneri, lai pārrunātu projekta attīstību un koordinētu nākamos projekta soļus. Tikšanās laikā tika pārrunātas nākamās veicamās darbības, kas palīdzētu pārbaudīt projekta ietvaros izveidojamo 6 pilota aplikāciju noderīgumu un efektivitāti. Balstoties uz atvērtajiem datiem, projektā tiks veidotas aplikācijas gan tūrisma, gan izglītības, gan ekosistēmas un zemes kartēšanas jomās.

Nozīmīgs solis SDI4Apps projekta efektivitātes nodrošināšanā būs darbs ar visām iesaistītajām pusēm – gan sabiedrību, gan aplikāciju izstrādātājiem, pašvaldībām un nozaru speciālistiem.

Tikšanās laikā projekta tehniskie partneri pārrunāja projekta ietvaros izveidojamās atvērto datu platformas un pilota aplikāciju arhitektūru un funkcionalitāti. Tie atkārtoti apliecināja apņemšanos strādāt ar atvērtajiem datiem un izveidot efektīvu biznesa plānu, kas atbilstu katras pilota aplikācijas specifikai.

Foto: Irena Koskova

Tāpat arī projekta partneriem bija iespēja piedalīties starptautiskajā konferencē par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) atvērto inovāciju izmantošanu lauksaimniecībā un mežsaimniecībā „Informāciju sistēmas lauksaimniecībā un mežsaimniecībā 2014” (Information Systems for Agriculture and Forestry, ISAF) un šīs konferences ietvaros piedalīties atvērto datu hakatonā. Plašāka informācija par hakatonu šeit (angliski).

Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit un projekta LinkedIn lapā.         

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv;  www.vidzeme.lv.

03.10.2014

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031