Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)

VPR uzsāk dalību projektā par atvērtas ģeogrāfiskās informācijas datu izmantošanu

Tiek prognozēts, ka līdz 2015. gadam katru gadu tiks lejupielādētas aptuveni 183 miljardi aplikācijas, kas ir 1600% pieaugums salīdzinot ar 10,7 miljardiem aplikāciju, kas lejupielādētas 2010. gadā, savā rakstā The Guardian norāda Rians Heivards (Rhian Hayward) no Lielbritānijas Aberistvitas Universitātes.

Vidzemes plānošanas reģions ir uzsācis dalību jaunā projektā „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)”, kas tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Projekta rezultātā tiks pilnveidotas projekta partneru zināšanas par ģeoportālu izveidošanu un uzturēšanu, kā arī iegūtas papildus prasmes par mobilo aplikāciju izstrādi un atvērto ĢIS datu izmantošanu tādās jomās kā telpiskā plānošana, tūrisms u.c. Atvērto ĢIS datu izmantošana tiks testēta vairākos pilotpasākumos (viens no tiem tiks īstenots arī Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā). Pilotpasākumu rezultātā tiks izstrādātas atvērtās ģeogrāfiskās informācijas saistīto datu aplikācijas, kas balstās uz vieglu to izmantošanu ne tikai ģeogrāfiskās informācijas speciālistiem, bet arī ikdienas lietotājiem.  Projekta ietvaros tiks izstrādātas jaunās paaudzes aplikācijas, izmantojot atvērtās ģeogrāfiskās informācijas saistītos datus, izvērtētas telpisko datu infrastruktūras iespējas datu savietošanai un atpazīstamībai dažādās ierīcēs (GPS ierīces, viedtālruņos mobilās kamerās u.c. ierīcēs), izstrādāta telpisko datu infrastruktūra dažādu mērījumu (sensori, mobilās ierīces) izmatošanai un savietošanai, izstrādāta telpisko datu infrastruktūra atvērtā koda programmatūras pielāgošanai virtuālai/ attālinātai (Cloud SDI) infrastruktūrai. Būtisks sasniedzamais rezultāts ir informācijas platformas izveidošana, kas var tikt izmantota biznesa modelēšanai un jaunu produktu attīstīšanai.

Projekta vadītājs Tomas Mildorfs (Tomas Mildorf) norāda: „SDI4Apps radīs vidi ērtai datu atkārtotai izmantošanai, tādējādi sniedzot atbalstu lietotājiem, tostarp iedzīvotājiem, NVO, pētniekiem un mobilo lietojumprogrammu izstrādātājiem”.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit.         

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv;  www.vidzeme.lv.

28.08.2014

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031