Bioekonomikas inovāciju sistēmas attīstīšana reģionos (RDI2CluB)

VPR dalīsies pieredzē seminārā “Bioekonomika: vadība un attīstības perspektīvas”

Vidzemes plānošanas reģiona projekta “RDI2CluB” pārstāvji š.g. 21.septembrī piedalīsies un par pieredzi stāstīs Latvijas Lauksaimniecības universitātes Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centra organizētajā seminārā “Bioekonomika: vadība un attīstības perspektīvas”. Semināra dalībnieki ne tikai uzklausīs pieredzes apmaiņas braucienā Nīderlandē gūtās atziņas par bioresursu izmantošanu netradicionālajās bioekonomikas nozarēs, viesojoties vienā no vadošajiem bioekonomikas klasteriem Eiropā “Biobased Delta”, bet arī tiks iepazīstināti ar projekta “RDI2CluB” aktivitātēm un plānotajām rīcībām bioekonomikas inovāciju sistēmas attīstīšanai Vidzemē. Pasākuma laikā VPR pārstāvji aicinās semināra apmeklētājus – bioekonomikas nozaru speciālistus – arī uz diskusiju par bioekonomikas attīstības tendencēm un to ietekmi uz uzņēmējdarbību, vienlaikus aicinot tos sniegt rekomendācijas publiskā un privātā sektora sadarbības stiprināšanai.

 

 

 

 

 

 

Lai veicinātu zinātnes atziņās balstītu bioekonomikas nozaru attīstību un zinātnieku un uzņēmēju sadarbību šī gada pavasarī LLU izveidots Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centrs. Tas darbosies kā starpdisciplināru pētījumu ierosmes un pētniecības rezultātu popularizēšanas centrs Latvijā un starptautiskā līmenī. Tāpat sagaidāms, ka centra darbība veicinās esošo zinātnisko institūciju atpazīstamību starptautiskajā pētniecības vidē un starptautisko sadarbību.

Līdz ar to seminārā ikviens varēs iepazīties ar jaunizveidotā centra uzdevumiem un sadarbības platformām bioekonomikas jomā, kuras izmantot varēs gan zinātnieki, gan uzņēmēji, sabiedrisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji. Semināra pirmajā daļā dažādu organizāciju speciālisti ziņos par bioekonomikas attīstības iespējām Latvijā un instrumentiem uzņēmēju un zinātnieku sadarbībai, bet otrajā daļā tiks organizēta apaļā galda diskusija, kur dalībniekiem būs iespēja diskutēt un izteikt savu viedokli.

Seminārā piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Zemkopības ministrijas, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionu pārstāvji, LLU zinātnisko institūtu pārstāvji un Bioekonomikas  pētniecības  stratēģiskās apvienības biedri, Jelgavas pašvaldības pārstāvji un nodibinājuma "Vides risinājumu institūts" pārstāvji.

SEMINĀRA DARBA KĀRTĪBA PIEEJAMA ŠEIT

Uzņēmēji, valsts un sabiedrisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji aicināti pieteikt savu dalību seminārā, rakstot e-pastu: bioekonomika@llu.lv.

Bioekonomikas nozaru attīstība Latvijā aktualizēta iepriekšējos gados, un mērķtiecīga rīcība sākta 2017. gadā, kad apstiprināta Latvijas Bioekonomikas stratēģija 2030. Tā iekļauj visas nozares, kas ražo, apstrādā un izmanto bioloģiskos resursus, piemēram, lauksaimniecību un mežsaimniecību, enerģētiku, zivsaimniecību un akvakultūru, ķīmisko rūpniecību, farmaceitisko un kosmētikas rūpniecību, pārtikas rūpniecību, būvniecību, papīra un tekstilrūpniecību, vides aizsardzību. Atbilstoši stratēģijai LLU ir vadošā bioekonomikas augstākās izglītības un zinātnes iestāde, kas šobrīd veic ieguldījumus izglītības kvalitātes un zinātnes kapacitātes attīstībā, lai savukārt veicinātu nozaru attīstību.

Papildu informācija par projektu “RDI2CluB”: Santa Niedola, projekta “RDI2CluB” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, santa.niedola@vidzeme.lv; mob.t. 26674261.

17.09.2018

Notikumi

«Marts 2024»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031