EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā

Smiltenē seminārs par uzņēmumu digitalizāciju raisa lielu interesi

13. oktobrī Smiltenē pulcējās ap 50 uzņēmējiem no Vidzemes reģiona, lai iegūtu informāciju par uzņēmumu digitalizācijas iespējām un pieejamo konsultatīvo un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai. Semināru "Uzņēmumu digitalizācija. Risinājumi, pieredze un pieejamais atbalsts" rīkoja Eiropas Digitālās Inovācijas Centra (EDIC) Vidzemes kontaktpunkts sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu un Smiltenes novada pašvaldību.

 

 

Semināra informatīvajā daļā EDIC, Latvijas investīciju attīstības aģentūras (LIAA), Finanšu institūcijas ALTUM un Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas pārstāvji pastāstīja par dažādām atbalsta iespējām uzņēmumiem. Savukārt, pasākuma otrajā daļā dalībniekiem bija lieliska iespēja dzirdēt praktiskus padomus no uzņēmējiem, kuri jau ir guvuši panākumus, pateicoties digitalizācijai, un digitālo risinājumu piedāvātājiem.

 

Pasākuma ievadā semināra dalībniekus uzrunāja Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, uzsverot moderno tehnoloģiju lielo nozīmi uzņēmumu attīstībā un konkurētspējas uzlabošanā, kā arī novēlot, lai seminārs sniedz praktiskus ieguvumus tā dalībniekiem.

Uzsākot semināra informatīvo daļu, Ieva Kreile, EDIC Vidzemes kontaktpunkta pārstāve, dalījās ar informāciju par atbalstu procesu digitalizācijai. Viņa aicināja uzņēmējus aktīvi izmantot piedāvātās iespējas un uzsvēra, ka digitalizācija ir uzņēmējdarbības konkurētspējas un produktivitātes atslēga. Zelda Žagariņa, LIAA Valmieras inkubatora vecākā projektu vadītāja, iepazīstināja uzņēmējus ar LIAA atbalsta programmām digitalizācijas projektiem, kas dod plašas iespējas uzņēmumu attīstībai. Savukārt, Iveta Dzērve, ALTUM Vidzemes reģiona vecākā klientu darījumu vadītāja, informēja par ALTUM atbalsta programmām, kas piedāvā aizdevumus ar kapitāla atlaidi uzņēmumiem, kuri vēlas ieviest digitālos risinājumus. Inese Nikopensius, Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības programmas konsultante, pastāstīja par šīs programmas atbalsta iespējām inovācijai maziem un vidējiem uzņēmumiem, ko var izmantot tostarp arī dažādu digitālo risinājumu ieviešanai.

Semināra otrajā daļā uzņēmējiem bija iespēja uzzināt Ingusa Pavasara pieredzi digitālās transformācijas ieviešanā “Pavasars Group” uzņēmumos. Uzņēmējs atklāja, kā “Pavasars Group” mērķtiecīgi virzās uz digitalizāciju visās jomās un kādas konkurences priekšrocības tā nodrošina modulāro māju ražošanas nozarē. Haralds Vīgants, SIA "Graanul Invest" izpilddirektors, skaidroja, kā viņa pārstāvētais uzņēmums ir izmantojis digitalizācijas priekšrocības kokskaidu granulu ražošanas jomā un ar kādiem izaicinājumiem jāsaskaras digitālo risinājumu ieviešanā uzņēmumā, tostarp no darbinieku puses. Savukārt, Rolands Birģelis, SIA "Advangrid" eksporta vadītājs, dalījās ar svarīgiem padomiem par efektīvu resursu pārvaldību un kā digitālie monitoringa rīki var uzlabot šos procesus.

Seminārs sniedza lielisku iespēju uzņēmējiem iepazīt digitālās transformācijas priekšrocības un uzzināt, kā ar digitāliem risinājumiem var uzlabot uzņēmējdarbības efektivitāti un nodrošināt konkurētspēju mūsdienu strauji mainīgajā pasaulē.

Pasākums notika projekta “EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā” (Nr. 2.2.1.1.i.0/23/I/CFLA/001) un projekta “Development of AI – ICT for Manufacturing EDIH in Latvia” (Nr. 101083983) ietvaros.

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija. 

Uzziņai: Atbalsts uzņēmējiem – Digitālo inovāciju centri Latvijā

Līdz 2026. gada vidum no dažādiem finansējuma avotiem Latvijas uzņēmumu digitalizācijai piešķirti vairāk nekā 183 miljoni eiro, tostarp no programmas „Digitālā Eiropa”, Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF), kā arī no Atveseļošanas fonda uzņēmumu digitalizācijai atvēlētais finansējums kopsummā sastāda vairāk nekā 13 miljonus eiro.

Eiropas Savienības programmā “Digitālā Eiropa” 2022. gadā savu darbību visā Eiropā sāka Eiropas Digitālās inovācijas centri (EDIC), divi no tiem arī Latvijā:

“Latvijas Digitālais akselerators” (https://www.digitallatvia.lv) fokusējas uz produktu inovācijām, sniedzot atbalstu jaunu digitālo platformu, preču un pakalpojumu dizainam, testēšanai un ieviešanai ražošanā,

 “Eiropas Digitālās inovācijas centrs Latvijā” (https://www.dih.lv) koncentrējas uz atbalstu uzņēmumu esošo procesu pilnveidei, mārketinga un inovatīvu digitalizācijas risinājumu ieviešanai un attīstībai.

Centros iespējams saņemt padomus un testēt digitālās inovācijas, kā arī iegūt informāciju par sev nepieciešamā risinājuma izstrādi, attīstību. Izveidoti arī centru reģionālie kontaktpunkti, Vidzemē tie atrodas Valmierā un Cēsīs.

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojis: Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists Vidzemes plānošanas reģionā, dzintars.mocs@vidzeme.lv

24.10.2023

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930