Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)

HANSA projekta pilsētas pētīs labākos piemērus, kā veicināt Hanzas mantojuma atpazīstamību

Projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri 10.–15. aprīlī viesosies Vācijā un Luksemburgā, kur mācību brauciena ietvaros pētīs piemērus, kā uzlabot Hanzas pilsētu tūrisma piedāvājumu.

Mācību brauciena programma sāksies ar Luksemburgas apmeklējumu, kur projekta partneri tiksies ar Eiropas Kultūras maršrutu institūta direktoru un citiem organizācijas pārstāvjiem. Institūts ir Eiropas Padomes iestāde, kas ir atbildīga par Eiropas kultūras maršrutu koordinēšanu. Projekta partneri iepazīs sertificēto kultūras maršrutu konceptu un ar to saistītās kvalitātes prasības. Tā kā Hanza arī ir viens no sertificētajiem Eiropas kultūras maršrutiem, partneriem būs lieliska iespēja uzzināt, kādas priekšrocības tas viņiem sniedz. Brauciena turpinājumā projekta partneri apmeklēs Vācijas pilsētu Lemgo, kur pētīs vietējo pieredzi, kā izcelt Hanzas mantojumu, sadarbojoties ar vietējiem iedzīvotājiem un citām iesaistītajām pusēm.

Vācijā projekta partneri viesosies arī Hanzas galvaspilsētā Lībekā. Brauciena dalībnieki apmeklēs Eiropas Hanzas muzeju un pilsētas arhīvu, kurā ir atrodams plašs vēstures liecību un citu nozīmīgu materiālu klāsts. Projekta pilsētu pārstāvjiem būs iespēja uzzināt, kāda informācija par tām ir atrodama arhīvu materiālos, kas palīdzēs veikt padziļinātu pilsētu Hanzas laika vēstures izpēti. Projekta partneri apmeklēs arī semināru, ko organizēs “Lībekas-Travemindes Mārketings”, uzņēmums, kas darbojas visās tūrisma jomās. Brauciena laikā pieņemšanu rīkos arī Lībekas pilsētas mērs un Hanzas prezidents Bernds Sakse, kurš tiksies ar Hanzas attīstībā iesaistītajām pusēm. Mācību brauciena mērķis ir sniegt projekta partneriem dažādas idejas, kā viņu pilsētās attīstīt Hanzas zīmolu, koncentrējoties uz piedāvājumu kvalitāti.

Šis būs otrais mācību brauciens projektā HANSA. Pašā projekta sākumā dalībnieki apmeklēja visas deviņas projekta pilsētas. Katrā pilsētā tika apmeklēts tūrisma informācijas centrs, muzejs un vietējie apskates objekti. Abas mācību tūres palīdzēs projekta dalībniekiem sekmīgāk strādāt pie jaunu tūrisma produktu un pakalpojumu veidošanas un veicināt Hanzas mantojuma atpazīstamību Baltijas jūras reģionā.

Sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, no 2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris. Vairāk par projektu lasiet šeit. Sekojiet līdzi aktualitātēm arī projekta Facebook lapā un nesen izveidotajā projekta mājaslapā!

 

Papildus informācija:

Rūta Vasermane

Projektu speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā

Tālr.: +371 64116007

E-pasts: ruta.vasermane@vidzeme.lv

 

06.04.2016

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930