Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)

Iepazīsti Valmieru ar audio gidu

Vai zini, kā Sv.Sīmaņa baznīcai dots nosaukums un kas iepriekš atradās pašreizējā rātsnama ēkā? Vai vari iztēloties, kāda izskatījās Livonijas ordeņa pils ar 10m augstām sienām, no kuras tagad pāri palikušas drupas? Vai zināji, ka Valmierā 1920. gadā sākusi darboties Latvijā pirmā mūzikas skola ārpus Rīgas? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsi Valmieras audiogidā.

Lai informāciju par Valmieras vēsturi, dabu un tūrisma apskates objektiem padarītu pieejamāku un vieglāk uztveramu pilsētas viesiem no Latvijas vai ārvalstīm, Valmierā tiek turpināts darbs pie audio gida piedāvājuma paplašināšanas. Tagad pie 12 nozīmīgākajiem objektiem Valmieras vecpilsētā, ir uzstādītas īpašas audio gida zīmes. Tajās redzama informācija, kā izmantot audio gidu, tālruņa numurs (t: 25440011), uz kuru zvanot iespējams noklausīties stāstījumu par konkrēto apskates objektu. Uz zīmes izvietots arī QR kods, kuru noskenējot var iegūt papildu informāciju par Valmieru.

Jāuzsver, ka audio gida pakalpojums Valmierā ir pieejams jau vairākus gadus, un tajā iekļauti 46 īpaši stāsti par pilsētu, apskates vietām, tūrisma objektiem, to vēsturisko izcelsmi un nozīmi mūsdienās. Stāsti par Valmieru, tās cilvēkiem, vēsturi, sasniegumiem un piedzīvojumiem pieejami latviešu, angļu, igauņu, krievu un vācu valodās. Plašāka informācija rodama arī Valmieras Tūrisma informācijas centrā un pilsētas tūrisma vortālā - http://visit.valmiera.lv/lv/iepazisti/audiogids/

Savukārt, lai popularizētu Valmieras pilsētu, tās kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijas un ļautu izzināt pilsētas vēsturisko nozīmību, Valmieras Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar biedrību “Teātris jauniem cilvēkiem” ir izveidojis video, kuru skatoties, ikvienam ir iespēja sajust īpašo Hanzas laiku garšu Valmierā, “baudīt” ēdienu, sabiedrību, mūziku, vidi un ieplānot laiku Valmieras apmeklējumam un iepazīšanai.

Aicinām noskatīties Valmieras – Hanzas pilsētas video šeit: http://www.visit.valmiera.lv/lv/galerija/video_/82_hanzas_pilseta_valmiera/

Valmieras audiogida informatīvās zīmes un video par Valmieru kā Hanzas pilsētu tapis Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020.gadam līdzfinansēta projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Laura Moča

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Mob. tālr.:26349122

27.09.2017

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930