Ilgtspējīgas pārtikas sistēmu atbalstoša vide (KISMET)

Vidzemē strādā pie vietējo pārtikas sistēmu ilgtspējīgiem risinājumiem

Vidzemes plānošanas reģions Valmierā uzņēmis 12 partnerorganizācijas no 7 valstīm, kas projekta “Ilgtspējīgas pārtikas sistēmu atbalstoša vide” (KISMET) ietvaros strādā pie ilgtspējīgiem risinājumiem vietējās pārtikas sistēmās  visā Baltijas jūras reģionā.

Vizītes ietvaros partneri tika iepazīstināti ar Vidzemes reģiona ekonomiskajiem pīlāriem, akcentējot kokrūpniecības, lauksaimniecības un pārtikas ražošanas lomu. Tika veikts ieskats Latvijas pārtikas bioekonomikas klastera darbībā un jaunizveidotā Gaujas Nacionālā parka bioreģiona konceptā, kas ir apņemšanās kopīgiem spēkiem visos iesaistes līmeņos veidot Gaujas Nacionālo parku dabai un klimatam draudzīgu, resursu taupīgu, dažādu sabiedrības grupu iekļaujošu un aprites ekonomikā balstītas uzņēmējdarbības atbalstošu.

Tika prezentēti arī tādi projekti kā "Cities 2030" un "Ce4Re Project", kas demonstrē apņemšanos pārveidot vietējās pārtikas sistēmas un ieviest aprites ekonomikai piemērotākas ēdienkartes restorānos, lai cīnītos pret pārtikas izšķērdēšanu. Ievērību partneru vidū izpelnījās REKO tirgus Valmierā, platforma, kas savieno vietējos ražotājus ar pircēju pieprasījumu, kā arī tādas unikālas iniciatīvas kā Mājas kafejnīcu dienas un rudens Restorānu nedēļa, kas koncentrējas uz vietējās un sezonālās pārtikas popularizēšanu.

Partneri atzina, ka vietējās alus darītavas “Valmiermuiža”, ilgtspējīga augsto dobju dārza “LAUX” un Grasbergu ģimenes saimniecības “Zilūži” apmeklējums un iepazīšanās ar Vidzemes plānošanas reģiona īstenotajiem projektiem un iniciatīvām ir uzskatāmi par labiem piemēriem, kā pašvaldībās un reģionos attīstīt ilgtspējīgas pārtikas sistēmas.

Vairāk informācijas: Maija Rieksta, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, maija.rieksta@vidzeme.lv

KISMET ir sadarbības iniciatīva, kas vērsta uz ilgtspējīgas pārtikas vides veicināšanu visā Baltijas jūras reģionā, un to finansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma 2021.-2027.gadam. Apvienojot dažādas ieinteresētās puses, KISMET mērķis ir radīt ilgstošus risinājumus, kas veicina videi draudzīgu praksi, kā arī noturīgu un ilgtspējīgu nākotni.

Par projektu vairāk uzzināt iespējams šeit: https://interreg-baltic.eu/project/kismet/

 

15.11.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930