Ilgtspējīgas pārtikas sistēmu atbalstoša vide (KISMET)

Vidzemes plānošanas reģions aicina uz diskusiju par Vidzemes pārtikas sistēmas ilgtspēju

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) aicina lauksaimniekus, pārtikas ražotājus, pārstrādātājus, tirgotājus, ēdināšanas sektora dalībniekus, kā arī publiskā sektora pārstāvjus un citus pārtikas sistēmas dalībniekus piedalīties diskusijā Kā 2035. gadā sasniegt ilgtspējīgāku Vidzemes pārtikas sistēmu?, kas norisināsies š.g. 8. maijā, plkst. 10.00 Cēsīs, Vanadziņa restorānā, Rīgas ielā 15. Dalībnieki tiks aicināti paust savu viedokli par Vidzemes pārtikas sistēmas ilgtspēju, diskutējot par sistēmas vājajiem punktiem, izaicinājumiem un iespējām, kopīgi meklējot būtiskākos priekšnoteikumus ilgtspējas nodrošināšanai. Diskusijā identificētās problēmas, izaicinājumi un izteiktie mērķi tiks apkopoti un rīcības plāna veidā iekļauti Vidzemes pārtikas stratēģijā 2035, kas turpmāk ļaus VPR daudz stratēģiskāk darboties pārtikas sistēmas attīstībā, sniedzot būtiskāku ieguldījumu reģiona attīstībā.

Pasākuma programma pieejama ŠEIT. Reģistrēties pasākumam iespējams līdz š.g. 6. maijam, aizpildot reģistrēšanās anketu: https://forms.office.com/e/REZ3w8zNd0

Projekta KISMET ietvaros VPR šobrīd strādā pie Vidzemes pārtikas stratēģijas 2035 izstrādes. Stratēģijā plānots definēt galvenos darbības virzienus un nepieciešamās rīcības, lai Vidzemes pārtikas sistēma kļūtu ilgtspējīgāka. Svarīgi, lai aizvien vairāk mūsu pašu patēriņā būtu vietējie pārtikas produkti, lai vietējais pārtikas audzētājs un ražotājs, pārstrādātājs varētu darboties ilgtspējīgi, attīstīties, attīstīt reģionu, vienlaikus nodrošinot iedzīvotājus ar ilgtspējīgu, kvalitatīvu pārtiku, kuru iedzīvotāji arī var atļauties patērēt.

Būtiski uzsvērt, ka stratēģijas izstrāde ir papildinoša un notiek mijiedarbībā ar citām VPR aktivitātēm, kas saistītas ar pārtikas jautājumiem, tai skaitā zaļā publiskā pārtikas iepirkuma veicināšana (projekts CITIES 2030), Gaujas nacionālā parka bioreģiona attīstība (projekts We make transition).

Projekta KISMET galvenais mērķis ir izstrādāt un testēt programmu ilgtspējīgu pārtiku atbalstošas vides veicināšanai un iedzīvināt to vietējās inovāciju ekosistēmās. Pašvaldībām bieži vien trūkst kapacitātes, tām ir vajadzīgi inovatīvi risinājumi, lai izveidotu apritīgāku un ilgtspējīgāku pārtikas vidi. Tā kā pašvaldībām ir viena no būtiskākajām lomām uzņēmējdarbības veicināšanas, veselības, iepirkumu, pārtikas politikas un vides jomās, KISMET nodrošinās pašvaldībām un reģioniem vienotus un skaidrus rīkus, lai labāk strādātu ar ilgtspējīgas pārtikas sistēmu pārvaldību, kā arī tajās iesaistītajām pieprasījuma un piedāvājuma pusēm.

Pasākums tiek organizēts Interreg Baltijas jūras sadarbības programmas 2021-2027.gadam projekta KISMET “Ilgtspējīgas pārtikas sistēmas atbalstoša vide” ietvaros.

Projekta mājaslapa: https://interreg-baltic.eu/project/kismet/

Sīkāka informācija par pasākumu un projektu:

Maija Rieksta

Vidzemes plānošanas reģions

maija.rieksta@vidzeme.lv, +371 26099521

29.04.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930