Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā (Medi@TIC)

Līdz 26. jūnijam aicinām pieteikties diskusijai par Vidzemes reģiona audiovizuālā sektora attīstīšanas politikas ieviešanas plānu

Vidzemes plānošanas reģions projekta „Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā (Medi@TIC) ir izstrādājis politikas īstenošanas plānu audiovizuālā sektora attīstībai Vidzemes reģionā. Lai iepazīstinātu ar šo plānu un izstrādātajiem ieteikumiem, Vidzemes plānošanas reģions 27. jūnijā, plkst. 11:00 Vidzemes Augstskolā (310.auditorija) aicina uz diskusiju.

Politikas īstenošanas plāns izstrādāts, balstoties uz esošās situācijas izpēti, audiovizuālā sektora SWOT analīzi, kā arī komentāriem un priekšlikumiem, kas saņemti divās iepriekšējās iesaistīto pušu darba sanāksmēs. Tāpat darba procesā analizēta arī projektā iesaistīto partneru pieredze un īstenotie pasākumi audiovizuālās sektora attīstīšanai savos reģionos vai pašvaldībās.

Veicot esošās situācijas izpēti, VPR ir secinājis, ka audiovizuālajam sektoram Vidzemē ir liels potenciāls. Taču identificēti arī attīstību bremzējošie faktori, kā kvalificēts darbaspēks, finansējuma pieejamība, atbalsta institūciju trūkums, kā arī uzņēmumu grūtības integrēties globālajā tirgū. Politikas īstenošanas plānā izstrādāti ieteikumi šo problēmjautājumu risināšanai.

Pieteikties diskusijai aicinām Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapas sadaļā „Semināri VPR” līdz 26. jūnija plkst. 15:00.

Diskusijas darba kārtība pieejama šeit.

Par projektu: Tā galvenais uzdevums ir veicināt starptautiskas nozīmes sadarbību un pieredzes apmaiņu starp projekta partneru reģionu uzņēmējiem un augstskolām, meklējot risinājumus audiovizuālās jomas straujākai attīstībai Eiropā. 

Līdz šim projektā ir veikts detalizēts audiovizuālā sektora izvērtējums Vidzemē, kas parādījis, ka Vidzemē ir liels potenciāls un vajadzīgie priekšnosacījumi jomas attīstībai. Dokumentā skatīti gan audiovizuālās jomas attīstības priekšnosacījumi, gan vērtēts arī institucionālais atbalsts un finansējums sektora attīstībai. Tāpat pētīta likumdošana un izglītības iespējas, arī galvenie audiovizuālā satura izplatīšanas kanāli. Ar detalizētu sektora izvērtējumu varat iepazīties šeit.

Projekta kontekstā par audiovizuālu saturu tiek uzskatīti gan kinematogrāfiski darbi, gan tradicionālo un tiešsaistes mediju radītais saturs, gan arī izklaides saturs, piemēram, video spēles, gan dažādi funkcionālie risinājumi, kuru pamatā ir tehnoloģijas, praktiskais dizains un lietojamība, piemēram, mobilo tālruņu lietotnes/aplikācijas. Projektā īpaša uzmanība pievērsta audiovizuālā satura veidošanai jaunām izplatīšanas platformām (mobilas tehnoloģijas, digitālā TV, 3D formāts u. c.).

Papildus informācija: Laila Gercāne, Attīstības un projektu nodaļas vadītāja, projekta Medi@TIC vadītāja, Vidzemes plānošanas reģions, Tālr.: +371 64116007, Mob.: +371 29120536, E-pasts: laila.gercane@vidzeme.lv , www.vidzeme.lv

20.06.2014

Notikumi

«Augusts 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31