Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos (RITS-Net)

Pilnveidos Vidzemes transporta sistēmuAr atklāšanas konferenci Itālijas pilsētā Ankonā sākusies projekta „Rits-Net” īstenošana. Vidzemē plānots izveidot stratēģiju inteliģento transporta sistēmu izmantošanai reģionā. 

Līdz šim Eiropā un Latvijā lielāka uzmanība ir veltīta sabiedriskā transporta sistēmas plānošanai pilsētās, bet mazāka - lauku reģionos. Izveidotās transporta sistēmas ir neatkarīgas viena no otras un nevar mijiedarboties. Rezultātā iedzīvotājam ir grūtāk plānot braucienus no pilsētām uz lauku reģioniem. Tāpat tehnisko risinājumu rīki atšķiras no valsts uz valsti. Mūsdienās, kad Eiropas robežas ir atvērtas ceļotājiem, aktuāla kļūst arī iedzīvotāju pārvietošanās starp valstīm.       

Inteliģentās transporta sistēmas ir inovatīvi transporta pakalpojumu risinājumi un efektīva satiksmes pārvaldība, kuru īsteno ar informācijas tehnoloģiju palīdzību. Sistēma sniedz iespēju lietotājiem ērtāk piekļūt ar satiksmi saistītai informācijai un pārdomāti izmantot transporta pakalpojumus.   

Līdz šim reģionā nav izveidota vienota informācijas sistēma, kurā iedzīvotājs var izvēlēties un plānot brauciena maršrutus. Projekta īstenošanas gaitā dalībnieki iepazīs labākos Eiropas tehniskos risinājumus inteliģento transporta sistēmu jomā un meklēs veidus kā tos ieviest reģionos. Projekta noslēgumā Vidzemē izstrādātās vadlīnijas iekļaus reģiona ilgtermiņa attīstības stratēģijā, kas sniegs konkrētus ieteikumus sabiedriskā transporta sistēmas attīstībai turpmākajiem septiņiem gadiem.   
  
Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros.  „Rits-Net” apvieno deviņus partnerus no dažādām Eiropas valstīm. Projekta vadošais partneris ir Marche reģions no Itālijas. „Rits-Net” mērķis ir palīdzēt reģioniem attīstīt individuālus inteliģento transporta sistēmu plānus, lai veidotu ilgtspējīgu transporta sistēmu reģionos.

Papildus informācija: Dagnija Ūdre, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv.            


Informāciju sagatavoja:       
Anita Savoņi – Vaido  
Sabiedrisko attiecību specialists        
Vidzemes plānošanas reģions
Mob.+371 26621391  
E-pasts: a.savoni-vaido@vidzeme.lv  

18.07.2012

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031