Kapacitātes paaugstināšana kultūras nozares projektu un pasākumu īstenošanai Vidzemes plānošanas reģionā

Kultūra ir viena no Vidzemi raksturojošām vērtībām, šeit dzīvo talantīgi, radoši cilvēki. Taču, lai kultūras nozare Vidzemē kļūtu konkurētspējīgāka un iedzīvotājiem pieejamāka, nepieciešamas radošas, inovatīvas idejas un speciālisti, kas spētu idejas īstenot. Ar šo projektu Vidzemes plānošanas reģions paaugstinās speciālistu zināšanas un prasmes kultūras projektu īstenošanas jomā, kā arī stiprinās sadarbību novadu kultūras koordinatoru, kultūras namu vadītāju, bibliotekāru, muzeju vadītāju un citu pašvaldību speciālistu starpā. Sadarbojoties var īstenot atraktīvas un dzīvotspējīgas idejas.

lasīt vairāk...

Noslēdzies Vidzemes plānošanas reģiona īstenotais projekts „Kapacitātes paaugstināšana kultūras nozares projektu un pasākumu īstenošanai Vidzemes plānošanas reģionā”. Projekta uzdevums bija papildināt Vidzemes kultūras darbinieku zināšanas un prasmes kultūras projektu izstrādes jomā. Rezultāts ir daudzsološs – izstrādātas 12 dzīvotspējīgas jaunu projektu idejas, veikta finanšu avotu izpēte, apgūtas iemaņas kultūras menedžmentā un vadībā, uzlabotas prasmes sadarbības partnerību veidošanā un projektu ideju prezentēšanā.

05.02.2013

Vidzemē kultūras projekti ir joma, kurā veiksme to rakstīšanā un ieviešanā līdz šim bijusi mainīga. Lai situāciju uzlabotu Vidzemes plānošanas reģions ievieš projektu „Kapacitātes paaugstināšana kultūras nozares projektu un pasākumu īstenošanai Vidzemes plānošanas reģionā”. Galvenais uzdevums ir paaugstināt speciālistu zināšanas, veicināt savstarpējo sadarbību un uzlabot prasmes kultūras projektu sagatavošanā.

23.10.2012

Noslēgušās „Vidzemes nākotnes pilsētas spēles”, kuru laikā 60 kultūras darbinieki no visas Vidzemes strādāja pie Vidzemes reģiona kultūras projektu ideju sagatavošanas. Apmācības notika projekta „Kapacitātes paaugstināšana kultūras nozares projektu un pasākumu īstenošanai Vidzemes plānošanas reģionā”  ietvaros.

31.07.2012

Lubānas novadā, viesu namā „Ezernieki” notiks projekta „Kapacitātes paaugstināšana kultūras nozares projektu un pasākumu īstenošanai Vidzemes plānošanas reģionā” pirmais no trim apmācību posmiem.  Apmācības notiek Britu padomes iniciatīvas – „Nākotnes pilsētas spēle” ietvaros. Spēle ir situācijas analīzes un ideju radīšanas metode, kurā sadarbojoties dažādiem cilvēkiem tiek rasti risinājumi kādas jomas attīstībai. Apmācību laikā dalībnieki strādās pie Vidzemes reģiona kultūras projektu ideju sagatavošanas.

16.07.2012

Uzsākot projekta  „Kapacitātes paaugstināšana kultūras nozares projektu un pasākumu īstenošanai Vidzemes plānošanas reģionā” aktivitātes, Vidzemes kultūras darbinieki devās uz Daugavpili. Brauciena mērķis bija dalīties pieredzē un izzināt veiksmīgākos piemērus kultūras projektu īstenošanā. Divu dienu laikā pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki apmeklēja Vienības namu, Daugavpils kultūras pili, Daugavpils cietoksni un mākslinieka Marka Rotko centru. Kā nozīmīgāko ieguvumu dalībnieki atzīst tieši kolēģu veiksmīgo piemēru apzināšanu un savstarpējo pieredzes salīdzināšanu, izdalot līdzīgo un mācoties no atšķirīgā tajā. Iegūtās zināšanas un pieredze tiks pielietotas Nākotnes pilsētas spēlei - Vidzemes reģiona kultūras projektu ideju sagatavošanā.

23.05.2012

Apstiprināts Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) iesniegtais projekts „Kapacitātes paaugstināšana kultūras nozares projektu un pasākumu īstenošanai Vidzemes plānošanas reģionā”. Projekta mērķis ir panākt aktīvu un kvalitatīvu pašvaldību līdzdalību Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanā. 

28.04.2012

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930