Kultūrplānošana lauku reģionu attīstībai (RurCultural)

Aicina uz semināru par kultūrplānošanas pieejas izmantošanu teritoriju attīstīšanā

Otrdien, 22. martā, no plkst. 14.00 līdz 16.00 tiešsaistes platformā Zoom notiks izglītojošs seminārs pašvaldību attīstības plānošanas un uzraudzības speciālistiem un citiem interesentiem. Semināra tēma - “Kultūrplānošana: kā kultūru integrēt ilgtspējīgas teritorijas attīstības plānošanā". To organizē Vidzemes plānošanas reģions, viens no partneriem starptautiskā projektā “Kultūrplānošana lauku reģionu attīstībai” (“RurCultural”).

Semināra lektore Līva Kreislere ir arhitekte un urbāniste. Viņa ir ieguvusi pieredzi, strādājot kopā ar Kopenhāgenas Starptautiskā teātra (Copenhagen International Theatre; https://www.metropolis.dk) un organizācijas vadītāju, vienu no kultūrplānošanas pamatlicējiem Trevoru Deivisu. L. Kreislere un T. Deiviss kā eksperti piedalījās projektā “Urb Cultural Planning” (urbcultural.eu), kas tika īstenots no 2017. līdz 2021. gadam, un ir “RurCultural” “priekštecis”. Arī projektā “RurCultural” L. Kreislere un T. Deiviss kā eksperti palīdzēs iepazīstināt ar kultūrplānošanas metodi gadu garajā prototipēšanas projektā, kas risināsies trīs izvēlētās vietās Eiropā, un viena no tām ir Līgatne Vidzemē.

  

  

Projekta "Urb Cultural Planning" publicitātes fotogrāfijas

Semināra dalībnieki tiks tuvāk iepazīstināti ar kultūrplānošanas ideju, metodiku, galvenokārt, iztirzājot kartēšanu kā procesa nozīmīgāko sastāvdaļu. Lektore L. Kreislere aplūkos arī dažus projektu piemērus, kā arī sniegs plašāku ieskatu projekta “Urb Cultural Planning” ietvaros izveidotajiem rīkiem (piemēram, https://urbantoolkit.eu/lv/). Klātesošajiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus.

Semināra programma pieejama šeit -> 

Reģistrēšanās šeit ->

Kontekstam

Projekta “Kultūrplānošana lauku reģionu attīstībai” (RurCultural) mērķis ir veicināt kultūrplānošanas metodes izmantošanu lauku teritorijās, izveidojot modeļus un prototipus kultūrplānošanas problēmjautājumu identificēšanai, vienlaikus stiprinot esošo un topošo kultūrplānošanas ekspertu zināšanas, kā arī veicinot izpratni par kultūrplānošanu kā politikas instrumentu. Projektu atbalsta programma – “Baltijas jūras valstu padomes (CBSS) Projektu atbalsta mehānisms”.

 

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, +371 29374285, eva.meijere@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, zane.kake@vidzeme.lv

---

15.03.2022

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031