Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana

Vidzemes pašvaldības iesaistīsies reģionālo attīstības dokumentu izstrādē

16. aprīlī Vidzemes plānošanas reģions uzsāks tematiskās darba grupas projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” ietvaros. Pirmā darba grupa, kas veltīta uzņēmējdarbības attīstībai, norisināsies Madonas novadā un tajā piedalīsies Vidzemes reģiona pašvaldību pārstāvji un nozares speciālisti. Darba grupas mērķis būs definēt reģiona attīstības virzienus un attīstības teritorijas, kā arī vadlīnijas pašvaldību attīstības plānošanas dokumentiem.

Darba grupā Uzņēmējdarbības attīstība (reģionālā ekonomika, enerģētika, pētniecība) plānots skatīt jautājumus, kas saistīti ar inovācijām, klasteru veidošanos, diskutēt par mikrouzņēmumu attīstību, nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem, par reģiona ekonomikas virzītājspēkiem un tā potenciālu un nodarbinātību.

Uzņēmējdarbības tematiskajā darba grupā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par kompetencēm un prasmēm, kas nepieciešamas vietas attīstībai nākotnē, kuras nozares visvairāk pakļautas nākotnes riskam, kuras teritorijas Vidzemē būtu prioritāras, lai tajās veicinātu nodarbinātību, cik svarīgi ir jaunie elektroniskie komunikāciju kanāli lauku attīstībā, kādas iespējas paveras zaļās ekonomikas attīstībā, cik nozīmīgas ir formālās un neformālās uzņēmējdarbības organizācijas, tīkli, klasteri inovāciju veicināšanā, cik lielā mērā teritorija ir atkarīga no ārējiem īpašniekiem. Kā ļoti svarīgs aspekts, par ko plānots diskutēt visās tematiskajās darba grupās, ir sadarbības projektu identificēšana starp pašvaldībām t.sk. pārrobežu sadarbības jomā.

Darba grupā piedalīsies pārstāvji no Alūksnes, Amatas, Apes, Cēsu, Cesvaines, Ērgļu, Gulbenes, Kocēnu, Lubānas, Madonas, Pārgaujas, Priekuļu un Strenču novada, kā arī no Valmieras pilsētas.

Lai nodrošinātu pēc iespējas aktīvāku komunikāciju ar mērķgrupām un nodrošinātu reģionālo un vietējo interešu atspoguļojumu jaunajos teritoriālās attīstības plānošanas dokumentos, projekta ietvaros tiek organizētas tematiskās darba grupu sanāksmes. Šāda komunikācija ar mērķgrupām nepieciešama dziļākai situācijas izpratnei, kā arī ir ļoti nozīmīga, gan ilgtermiņa mērķu formulējumā, gan vidēja termiņa reģionālo projektu sagatavošanai. Attīstības programmas Rīcības plānu ieviešanā plānots iesaistīt visas plānošanas reģiona pašvaldības, līdz ar to ir būtiski uzzināt un ņemt vērā pašvaldību pārstāvju viedokli un komentārus jau dokumentu izstrādes agrīnajā stadijā. Paralēli tematiskajām darba grupu sanāksmēm tiek plānotas arī neformālas tikšanās ar jomu ekspertiem.

Kopumā ir izveidotas 5 tematiskās darba grupas:

  1. UZŅĒMĒJDARBĪBAS ATTĪSTĪBA – aprīlī un maijā Madonas novadā;
  2. LAUKU APDZĪVOTĪBA UN VIDES ATTĪSTĪBA – aprīlī un jūnijā Pārgaujas novadā;
  3. TRANSPORTS UN PIEEJAMĪBA – maijā un jūnijā Valmierā;
  4. PAKALPOJUMU ATTĪSTĪBA VIDZEMĒ – maijā un jūnijā Smiltenē.
  5. PĀRVALDĪBA VIDZEMĒ – maijā un jūnijā Cēsīs.

Projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” tiek īstenots NFI 2009.-2014. gada programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” ietvaros.  Projekta vadošais partneris ir VARAM un tā mērķis ir stiprināt Latvijas vietējo pašvaldību un plānošanas reģionu teritorijas attīstības plānošanas kapacitāti, kā arī izstrādāt reģionāla un valsts līmeņa teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektus.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit.         

Papildus informācija: Ieva Kalniņa, Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja, Tālr.: 64116006, E-pasts: ieva.kalnina@vidzeme.lvwww.vidzeme.lv  

15.04.2014

Notikumi

«Septembris 2024»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30