Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2017

Vidzeme var lepoties ar savu kultūras daudzveidību un unikālo kultūrvēsturisko mantojumu, ne velti tā tiek dēvēta par Latvijas kultūras šūpuli - te dzimuši daudzi izcili latviešu rakstnieki, dzejnieki, mūziķi un sabiedriskie darbinieki, te darbu uzsāka Vidzemes skolotāju seminārs Jāņa Cimzes vadībā. Vidzeme ir arī kordziedāšanas un latviešu dziesmu svētku pirmsākumu vieta. Arī mūsdienās Vidzemē notiek aktīva kultūras dzīve. Lai saglabātu un nodotu nākamajām paaudzēm Vidzemes novada kultūras vērtības, kā arī pilnveidotu kultūras dzīvi ar jaunām idejām un radošām kultūras iecerēm, jau desmito gadu tiek īstenota Vidzemes kultūras programma. Tās uzdevums ir veicināt aktīvu dalību kultūras projektu sagatavošanā un ieviešanā, apmācību un semināru veidā pilnveidot kultūras darbinieku izaugsmi, kā arī iesaistīt iedzīvotājus kultūras procesos. Programma ir orientēta uz Vidzemes reģiona kultūras procesu attīstību un kultūras pieejamību ikvienam tās iedzīvotājam.

Projekta pieteikumu konkurss izsludināts no 2017. gada 1. marta līdz 31. martam plkst. 17:00. Sīkāka informācija un nolikums šeit.

Nosaukums

Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2017

Abreviatūra

Vidzemes kultūras programma

Vadošais partneris

Vidzemes plānošanas reģions

Projekta numurs 2017-1-ZIE-M07003-P
Programma Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma 2017. gadā „Latvijas valsts mežu atbalsts Kultūras programmām reģionos”

Mērķis

Nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi.

Pasākumi

Prioritātes

 • Vidzemes iedzīvotāju vietējās identitātes stiprināšana, atbalstot kopienu iniciatīvas un iesaistot Vidzemes reģiona mērķauditoriju kultūras pasākumos un projekta aktivitātēs;
 • Vidzemes kultūras mantojuma vērtību saglabāšana, pārmantošana un popularizēšana;
 • Radošo industriju attīstība, sadarbojoties dizaina speciālistiem, studentiem un Vidzemes amatniekiem;
 • Zināšanu pārnese, kas ietver gan zināšanu radīšanu, iegūšanu, uzkrāšanu, analīzi un izmantošanu, gan arī Vidzemes iedzīvotāju zināšanu pilnveidi un profesionālo izaugsmi.

Rezultāti

 • Iesniegti un atbalstīti kultūras projekti;
 • Sniegts ieguldījums Vidzemes kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā – izpētē, tālāknodošanā, popularizēšanā;
 • Radīti kvalitatīvi jauni kultūras produkti un pakalpojumi, saglabājot Vidzemes kultūrai raksturīgas iezīmes un vērtības;
 • Veicināta Vidzemes kultūras darbinieku profesionālā izaugsme;
 • Nodrošināta vidzemnieku un Vidzemes viesu līdzdalība kultūras pasākumos un radošo prasmju pilnveide, kā arī zināšanu radīšana, iegūšana, analīze un efektīva izmantošana;
 • Īstenoti dažādu kultūras nozaru savstarpējās sadarbības projekti;
 • Paaugstinājusies kultūras projektu sagatavošanas kvalitāte.
Pašvaldību ieguvums: Projekta laikā izvērtētie un atbalstītie reģionālie kultūras projekti orientēti uz Vidzemes reģiona kultūras procesu līdzsvarotu un daudzveidīgu attīstību un kultūras pieejamību. Iesaistīšanās kultūras un sabiedriskajos procesos  stiprina lokālo identitāti un vietas piederības sajūtu, kā arī veicina sabiedrības saliedētību.  Radoša vide, kas uztur kultūras daudzveidību un vienlaicīgi saglabā kultūrvēsturisko mantojumu, ir nozīmīgs priekšnoteikums teritoriju attīstībai un pievilcīgai dzīvesvietai.

Sabiedrības ieguvums: 
Projekta “Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2017” īstenošana sekmē līdzsvarotu kultūras procesu attīstību un kultūras pieejamību Vidzemē, tādejādi sniedzot atbalstu iedzīvotāju kultūras iniciatīvām, kā arī nodrošinot tiesības uz kvalitatīvu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu ikvienam Latvijas iedzīvotājam un viesim.

Budžets

76 000 EUR

Ieviešanas laiks

No 2017. gada maija līdz 2017. gada 15. decembrim

Kontaktpersona VPR

Ieva Vītola

Tālr.: +371 25670756;

E-pasts: ieva.vitola@vidzeme.lv
Projekta mājaslapa

www.vidzeme.lv

www.kkf.lv

Aktuālāko informāciju par projekta aktivitātēm iespējams uzzināt Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv un izdevumā “VPR Jaunumi”.

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031