Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2017

Izdota grāmata “Cēsu pils ilustrētā vēsture”

Cēsu Kultūras un tūrisma centrs laidis klajā populārzinātnisku grāmatu par 800 gadus seno Cēsu pili. Bagātīgi ilustrētais izdevums sniedz vispusīgu ieskatu Cēsu pils vēstures gājumā, vienlaikus atklājot pārsteidzošas pils unikālā likteņstāsta nianses.

Cēsu pils ilustrētā vēsture” ir plašam lasītāju lokam domāts izdevums, kurā vispusīgi aplūkota Cēsu pils vēsture un jaunāko pētījumu gaismā skaidrotas dažādu pils daļu kādreizējās funkcijas. Ar vairāk nekā 150 attēliem skaisti ilustrētajā grāmatā iekļautas vēsturiskas un mūsdienu fotogrāfijas, seni plāni un gleznas, kā arī īpaši šim izdevumam radīti rekonstrukcijas zīmējumi. Grāmatas autors dzīvi apraksta ne vien dramatiskākos notikumus pils vēsturē, bet arī sniedz ieskatu pils ikdienas norisēs un tās agrāko iemītnieku sadzīvē. Grāmata lieliski kalpos kā praktisks ceļvedis, dodoties izzinošā pastaigā pa vienu no mūsu skaistākajiem un iespaidīgākajiem arhitektūras pieminekļiem – Cēsu pili.

Grāmatas autors Gundars Kalniņš stāsta: “Astoņu gadsimtu gaitā Cēsu pils ir piedzīvojusi gan slavas mirdzumu, gan postu un aizmirstību. Un tieši pils mainīgā un notikumiem bagātā vēsture to padara par vienu no izcilākajiem kultūras pieminekļiem Latvijā un Eiropā. Nešaubos, ka grāmatā aplūkotie pils vēstures stāsti būs saistoši ne vien tiem, kas Cēsīm jūtas cieši piederīgi, bet ikvienam, kas kaut reizi paviesojies Cēsu pilī un sajutis tās neatkārtojamo burvību”. 

Vēsturnieks Gundars Kalniņš ar Cēsu pili bijis cieši saistīts kopš agras bērnības, kad vasaras pavadījis sava tēva, rotkaļa Daumanta Kalniņa izveidotajā eksperimentālās arheoloģijas darbnīcā pils dienvidu torņa pakājē. Pēc vēstures studiju pabeigšanas Latvijas Universitātē ar izcilību absolvējis Lesteras Universitāti Lielbritānijā, kur ieguvis arheoloģijas un kultūras mantojuma maģistra grādu. Kopš 2006. gada, būdams Cēsu muzeja Viduslaiku pils nodaļas vadītājs, Gundars Kalniņš ir atbildīgs par Cēsu pils konservāciju, izpēti un popularizēšanu.

“Cēsu pils ilustrētā vēsture” izdota ar Vidzemes kultūras programmas finansiālu atbalstu. Grāmatas atklāšanas pasākums norisināsies 28. oktobrī plkst. 15:00 Cēsu pils Mestra zālē. No 29. oktobra to varēs iegādāties Cēsu pils apmeklētāju centrā (Pils laukumā 9) un labākajās Latvijas grāmatnīcās. 

 

Informāciju sagatavoja

Alens Opoļskis

Projekta "Grāmatas "Cēsu pils ilustrētā vēsture" izdošana" vadītājs

 

Papildu informācija:

Ieva Vītola

Vidzemes kultūras programmas koordinatore, e-pasts: ieva.vitola@vidzeme.lv

Tel.nr. 25670756

27.10.2017

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930