Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021

Mākslinieki Andris Eglītis un Katrīna Neiburga vadīs meistarklasi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 14. jūnijā notiks gleznotāja Andra Eglīša gleznošanas meistarklase un scenogrāfes Katrīnas Neiburgas video mākslas meistarklase brīvdabas izstādē “SAVVAĻA” (Jaundrusti, Drustu pagasts).

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, AS "Latvijas valsts meži", Valsts kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Meistarklasēs piedalīsies Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) profesionālās vidējās izglītības programmas 20 izglītojamie, kuri apgūst prof. vidējās izglītības programmas: “Apģērbu dizains”, “Reklāmas dizains”, “Interjera dizains” un “Multimediju dizains” un profesionālā priekšmeta pedagogi: I. Lapiņa-Strazdīte, G. Karāne, I. Cālīte, K. Vītiņa, L. Uzulēna un P. Rozītis. Gleznošanas meistarklases laikā izglītojamie iepazīsies ar gleznotāju, LMA Glezniecības katedras  vadītāju un docentu Andri Eglīti, tā radošo darbību, orģināldarbiem, apgūs dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas zemes toņu glezniecībā, iepazīsies ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Video mākslas meistarklases laikā izglītojamie iepazīsies ar  scenogrāfi un video mākslinieci Katrīnu Neiburgu, tās radošo darbību, apskatīs publiski nepieejamus video darbus, apgūs dažādas video mākslas darbu radīšanas tehnikas, papildinās zināšanas scenogrāfijā un režijā, iepazīsies ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Meistarklases norisināsies mākslinieka A. Eglīša darbnīcā un brīvdabas izstādē “SAVVAĻA”, kuru atklās 12. jūnijā. Izstādes apmeklējums plānots kā pārgājiens, kura laikā iepazīsies ar laikmetīgās mākslas darbiem brīvdabā. Jāatzīmē, ka Izstādē “SAVVAĻA” 2020. gadā ir izstādīti 18 latviešu un ārzemju laikmetīgo mākslinieku darbi – šogad izstāde tiek paplašināta ar vēl 21 jaunradītu mākslas objektu. Izglītojamie  gleznos iepazīstot zemes toņu glezniecību, papildus fotografēs dabu un  darbu radīšanas procesu, radītās gleznas autortehnikā eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā septembrī un oktobrī.

  

Ar Latvijas Valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu projektu atbalstu, VDMV 2018. un 2019. gadā jau ir notikušas profesionāļu vadītas meistarklases dizainā. Šāda izglītības forma ir kļuvusi par VDMV nepieciešamību un tradīciju ilgtermiņā.

Informāciju sagatavojusi:
Laine Uzulēna
Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskola
Kultūras projektu vadītāja


09.06.2021

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930