Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021

Muzikāla pastaiga Stāmerienas pils parkā "Pārfrāzējot pagātni"

"Pārmaiņu mūzikas kvartets" un sitaminstrumentālists Mārtiņš Miļevskis ielūdz uz muzikālu pastaigu "Pārfrāzējot pagātni", kas notiks Stāmerienas pils parkā 10. jūlijā plkst. 19.00. Baudot skaistā Stāmerienas parka plašumus, apmeklētāji varēs sajust pagātnes un tagadnes mijiedarbi. Šīs sajūtas paspilgtinās caur koku zariem plūstošās melodijas "Pārmaiņu mūzikas kvarteta" un perkusionista Mārtiņa Miļevska izpildījumā.

Pastaigas laikā skanošā mūzika ir veidota “crossover” jeb starpžanru stilā, tāpēc būs interesanta plašam klausītāju lokam. Programmā ir iekļauti populāri dažādu laikmetu un stilu komponistu skaņdarbi, kam aranžijas un pārlikumus kā akadēmiskā stilā, tā populārās, džeza mūzikas un roka manierē veidojuši gan paši ansambļa dalībnieki, gan džeza pianisti V. Ritovs, M. Kalniņš un R. Garoza.

Stāmerienas pils parkā skanēs J. S. Baha, G. F. Hendeļa, L. van Bēthovena, A. Pjacollas u.c. komponistu skaņdarbi. Savukārt latviešu mūziku pārstāvēs latv.t.dz. "Tumša nakte, zaļa zāle", E. Dārziņa "Melanholiskais valsis" un šī gada jubilāru A. Krūmiņa un R. Paula oriģinālmūzika.

"Pārmaiņu mūzikas kvartets" dibināts 2018. gada vasarā, apvienojot četras profesionālas, muzikāli pieredzējušas personības, kas regulāri muzicē vadošajos Latvijas orķestros un citos muzikālos projektos. Ansamblis ir unikāls sastāvs – divi saksofoni, trompete un mežrags.  Šis instrumentu salikums veido pilnskanīgu, ar dažādām tembrālajām nokrāsām bagātīgi piepildītu skanējumu.

"Pārmaiņu mūzikas kvarteta" dalībnieki:

  • Andrejs Pogrebņaks – trompete, ģitāra,
  • Baiba Santa Vanaga – alta saksofons,
  • Dainis Tarasovs – mežrags,
  • Arnita Akmentiņa – baritona saksofons. 

Savā neilgajā pastāvēšanas laikā ansamblis paspējis priecēt klausītājus gan privātos, gan publiskos pasākumos Latvijā un ārpus tās. Kā nozīmīgākos var minēt “Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam”, XI starptautiskais Saksofonmūzikas festivāls “Saxophonia”, “18. Starptautiskā pedagoģisko lasījumu konference”, Räpina Jazz 2020 u.c.

Mārtiņš Miļevskis studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur 2007. gadā ieguvis profesionālo bakalaura grādu mūzikā un sitaminstrumentu profesionālo kvalifikāciju. Savus zināšanas ir papildinājis dažādās meistarklasēs Latvijā un citās pasaules valstīs.

Kopš 2009. gada ir orķestra “Rīga” bundzinieks, perkusionists. Mākslinieks regulāri muzicē arī citu Latvijas profesionālo orķestru un daudzu akadēmiskās un populārās mūzikas apvienību projektos.

Kopš 2006. gada Mārtiņš Miļevskis darbojas arī kā komponists, producents un aranžētājs. 

Projekts tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas valsts meži, Valsts kultūrkapitāla fonda un Stāmerienas pils atbalstu.

Ieeja Stāmerienas pils parkā bez maksas.

Informāciju sagatavojusi:
Arnita Akmentiņa
+371 29339888
pmkvartets@gmail.com
www.facebook.com/Parmainumuzikaskvartets01.07.2021

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930