Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021

Rīgas Saksofonu kvarteta meistarklašu un koncertu cikls Vidzemes reģionā

Rīgas Saksofonu kvartets Vidzemes kultūras programmas 2021 ietvaros īstenos meistarklašu un koncertu ciklu jaunajiem mūziķiem. Pirmais cikla pasākums norisināsies 24. septembrī Smiltenes Mūzikas skolā, bet 28. oktobrī meistarklases un koncerts izskanēs Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”.

Rīgas Saksofonu kvarteta un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas iniciētajā projektā kvarteta mūziķi strādās ar jaunajiem saksofonistiem meistarklasēs un informēs skolu un reģiona pedagogus par aktuālajām metodikas atziņām. Šādu notikumu norise aktuāla īpaši šobrīd, kad gandrīz viss aizvadītais mācību gads pavadīts attālinātās nodarbībās un audzēkņi nereti zaudējuši interesi par instrumenta spēli.

Meistarklašu audzēkņu un Rīgas Saksofona kvarteta koncerts Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā. Foto: Publicitātes foto

Katra pasākuma noslēgumā gan jaunie, gan pieredzējušie mūziķi vienosies kopīgā koncertā. Koncerta programmas pamatā skanēs latviešu komponistu mūzika, kā arī spilgtākie akadēmiskās saksofonmūzikas darbi. Tādā veidā jaunieši tiks iepazīstināti ar plašajām instrumenta spēles iespējām un repertuāru. Koncerta noslēgumā kvarteta mūziķi un jaunie saksofonisti vienosies saksofonu koporķestrī, rodot kopīgu muzicēšanas prieku.

Rīgas Saksofonu kvartets. Foto: Jānis Porietis

Rīgas Saksofonu kvartets savā teju 30 gadu darbības laikā allaž ieņēmis lielu lomu jaunās paaudzes skološanā. Kvarteta darbības pirmsākumos ar skolu koncertiem apbraukāti gandrīz visi Latvijas reģioni, kas savulaik veicināja jauno mūziķu interesi par šo instrumentu. Kopš 1999. gada kvartets ir centrālā ass Starptautiskajam saksofonmūzikas festivālam SAXOPHONIA, kura ietvaros noris arī jauno izpildītāju konkurss. Latvijas valsts simtgades ietvaros tika īstenots meistarklašu un koncertu cikls “Nāc, muzicēsim kopā!” virknē Latvijas mūzikas skolu, kas vēlāk rosināja arī citu skolu interesi šāda projekta dalībā.

Rīgas Saksofona kvarteta meistarklases Vidzemē norisinās ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


Informāciju sagatavojis: 
Artis Sīmanis
Rīgas Saksofonu kvartets

08.09.2021

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930