Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021

Tiek uzsākts Vidzemes kultūras programmas 2021 projekts “Aronas stāsti”

Biedrība “Pie Kraujas” sadarbībā ar fotogrāfu Reini Fjodorovu uzsākt Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītu projektu “Aronas stāsti”. Projekta realizācija jau ir uzsākta un tiks īstenota līdz septembra vidum, kad sabiedrībai būs pieejams multimediāls stāsts 10 minūšu garumā. Stāstu sērija ir pētnieciski un mākslinieciski augstvērtīgs darbs, kas dokumentēs Aronas krastos dzīvojošos cilvēkus un diskutēs par dzimtas stāstu kultūrvēsturisko nozīmi veidā, kas ir pieejams un saprotams gados jaunākai auditorijai.

Projekta vēstījuma pamatā ir Reiņa Fjodorova sen lolotā ideja par dzimtasstāstu izzināšanu un iepazīšanos ar cilvēkiem, kas dzīvo un saimnieko Aronas upes krastos. Reiņa vecvectēvam Viktoram Balodim pirms 100 gadiem piederēja vilnas dzirnavas Aronas upes krastos. Viktora pēkšņā nāve un tam sekojošie okupācijas režīmi izdzēsa jebkādas liecības par šo vēsturisko personību, tāpēc autors vēlējās iepazīt un dokumentēt citu, Aronas upes krastos dzīvojošo, ģimeņu dzimtu stāstus. 

Aronas upes krastos, kas 44 kilometru garumā stiepjas caur Madonas un Pļaviņu novadiem, pagājušā gadsimta sākumā ir dzīvojušas vairāki desmiti ģimeņu. Mūsdienās viena daļa no šīm dzimtām ir zudušas, bet otra daļa turpina apdzīvot Aronas krastus un saudzīgi glabāt savus stāstu. 

Projekta ietvaros tiks meklētas ģimenes, kas dzīvo Aronas upes krastos, lai ierakstītu intervijas par viņu dzimtu stāstiem, kā arī fotogrāfs katram izveidos portretu, kur modelis pozē Aronas upē. Projekta ietvaros tiks izveidoti 18–20 portreti. Portreti tika veidoti dažādās vietās uz Aronas upes. Katru modeli ir paredzēts fotografēt Aronas upē pēc iespējas tuvāk vietai, kur atrodas viņa mājas. 

Publicitātes fotogrāfija. Fotogrāfs: Reinis Fjodorovs

Gala rezultāts tiks izplatīts izmantojot mūsdienu iespējas – caur sociālajiem tīkliem (facebook.com, youtube.com un vimeo.com platformām). Projekts būs brīvi pieejams internetā un ilgtermiņā rosinās auditorijas interesi par saviem dzimtas stāstiem, tādejādi aktualizējot piederību konkrētajai vietai – mājai, kopienai, pilsētai vai valstij. Multimediālais projekts varētu kalpot kā materiāls, kas tiek izmantots audzināšanas vai vēstures stundās, lai diskutētu par dzimtas stāstu nozīmi.

Tiek aicināti pieteikties Aronas upes apkārtnē dzīvojošie, kuriem vēlētos piedalīties projekta realizācijā un dalīties ar saviem dzimtu stāstiem. Interesentiem zvanīt Reinim Fjodorovam par tel. 26980621 vai rakstīt uz epastu rfjodorovs@gmail.com.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Sauša
Projekta „Aronas stāsti” vadītāja
Tel. 20067030

03.06.2021

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930