Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021

Uzsākta projekta „Akmens kundziņš” īstenošana

Ramatas pagasta Kultūras centrs no 2021. gada 7. jūnija ir uzsācis Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta „Akmens kundziņš” īstenošanu. Projekta rezultātā taps animācijas filma, kurai scenāriju, sižetu, notikumus izdomā, zīmē, veido un ierunā Mazsalacas novada bērni, Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un Valmieras SOS ciemata bērni.

Projekta ietvaros radošās darbnīcas notika un turpināsies gan Ramatas pagasta Kultūras centrā, estrādē un bibliotēkā, gan Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolā, Mazsalacas novada muzejā. Skaņu ierakstam gatavojas Baiba Bīviņa ar saviem mazajiem dziedātājiem, kuri rudenī dosies uz Valmieras studiju “Uga records”.

Radoši un jautri pagāja pirmās radošās scenārija, mākslas vēstures, mūzikas, filmas fonu gleznošanas un veidošanas darbnīcas brīvā dabā pie Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas un Mazsalacas muzeja, kā arī Ramatas pagasta estrādē un radošajā mājā Vērsī. Paldies Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas skolotājai Lailai Stradei un Valmieras SOS mammai Initai Sermai par mazo mākslinieku aktīvu organizēšanu.

  

Publicitātes foto

Animācijas darbnīcas vadīja projekta režisore-animatore Dace Liepa un animatore Anita Ozoliņa. Ar mākslas vēstures pamatiem un gleznotāja Pētera Kundziņā daiļradi iepazīstināja mākslas vēsturniece Baiba Magdalēna Eglīte. Mirdza Guka Mazsalacas novada bērnus iesaistīja gleznošanas un veidošanas darbnīcā. Ramatas pagasta estrādē noritēja jautra un ļoti skaļa mūzikas meistardarbnīca kopā ar Julgi Stalti, kurā bērni meklēja savu brīvo balsi un iepazinās ar dažādiem mūzikas instrumentiem.    

Darbs pie filmas veidošanas vēl  turpināsies arī augusta un septembra mēnešos, kad Mazsalacas novada bērni turpinās darbu animācijas darbnīcās, apgūs un ierakstu studijā ierakstīs filmas tituldziesmu filmai “Akmens kundziņš”.

Novembra mēnesī paredzētas animācijas  filmas prezentācijas.

Turēsim īkšķus, lai  mums izdodas radīt interesantus “Akmens kundziņa” piedzīvojumus, lai  mums pašiem sava filma!

Informāciju sagatavoja:
Ramatas pagasta Kultūras centra vadītāja – Sandra Zondaka.

22.06.2021

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031