Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022

Salacas krastos daudzinām grāmatas

Salacgrīviešu biedrība "Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs"" turpina vasaras ceļus pie bērniem un jauniešiem Salacas krastos Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu atbalstītajā projektā "Valdemārs. Viks. Indiāņi".

Kopā ar dzejnieku Viku, daudzinot grāmatu kā izglītības pamatu pamatu un garīgās gaismas nesēju laiku laikos, viesojāmies Valmieras novada Sēļu pagasta bibliotēkā, kur senajā muižas ēkā mūs viesmīlīgi sagaidīja bibliotēkas vadītāja Anna Ķirse. Pagājušo gadsimtu aura rosināja sarunai par latviešu grāmatniecības pirmsākumiem, mūsu bibliotēku sākotni un Krišjāņa Valdemāra atstāto literāro mantojumu.

Valmieras novada Skaņkalnes pagasta bibliotēkā tās vadītāja Ieva Bāliņa bija sarūpējusi izstādi ar Vika darbiem, ļaujot autoram iztēloties tālo zemju indiāņus aizraujošos stāstos, ko ik pa brīdim pārtrauca bērnu zinātkārie jautājumi - cik veci ir indiāņi un vai tiešām viņi dzīvo simts gadu?

Citāda noskaņa valdīja Mazsalacas vidusskolā notiekošajā starptautiskajā dienas nometnē bērniem un jauniešiem "Ceļojums Pasaulē". Te Viks pilnībā atvērās stāstam par savu saraksti ar Ziemeļamerikas indiāņiem, viņu dzejniekiem un tulkotājiem, jo draudzība garu gadu garumā viņam ļauj daiļradē tik spilgti un sulīgi attēlot tālo aborigēnu dzīvi. Talkā nāca arī Vika lieliskās angļu valodas zināšanas, jo nometne ir starptautiska, kur piedalās pat jaunieši no Sudānas. Sarunu vienojošais vadmotīvs, protams, bija jūra un kuģniecība - tā dod cilvēkiem brīvību un nes gara gaismu. Salacas krastos šīs vērtības allaž bijušas cieņā, tādēļ ir svarīgi par būtisko runāt un atgādināt vēl un vēl.

Bibliokuģa vasaras ceļi turpinās, lai Salacgrīvas ierosmes kultūrpolitikā tiktu sadzirdētas Vidzemes reģionā.

Projektu atbalsta Vidzemes plānošanas reģions Vidzemes kultūras programmas ietvaros, Latvijas Valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavojis: Gints Šīmanis

19.07.2022

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930