Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)

Ar elektriskajiem velosipēdiem izmēģinājuma braucienos Cēsīs un Valmierā devās 363 interesenti

Apkopotie dati liecina, ka projekta MARA organizētajos bezmaksas izmēģinājuma braucienos ar elektriskajiem velosipēdiem Cēsīs un Valmierā devušies 363 interesenti, no kuriem lielākā daļa bijusi vietējie iedzīvotāji. Cēsīs ar elektriskajiem velosipēdiem izbraukuši 126 interesenti, Valmierā – 237 interesenti.  Daļa no lietotājiem elektrisko velosipēdu bija pamēģinājuši jau iepriekš (lielākoties tūrisma un atpūtas vajadzībām), tomēr lielākajai daļai iedzīvotāju tā bijusi pirmā pieredze.

Lielāko interesi izrādījuši iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 40 gadiem (50% no visiem lietotājiem), kā arī jaunieši vecumā līdz 17 gadiem (30% no visiem lietotājiem), savukārt 20 % no visiem lietotājiem bijuši vecāki par 41 gadu, tostarp 3% no tiem bijuši vecāki par 66 gadiem. Daudzi braucienos devušies  kopā ar bērniem.

Lielākā daļa braucienu Valmierā notikusi darba dienās, kamēr Cēsīs vienlīdz aktīvi elektriskie velosipēdi izmantoti kā darba dienās, tā arī nedēļas nogalēs. Izmēģinot elektriskos velosipēdus, veiktas ļoti dažāda garuma distances – sākot no 1 kilometra līdz pat 50 kilometriem (vidējais brauciena garums - 15km).

Anketās pakalpojuma lietotāji norādījuši, ka izbrauciens tiem paticis, jo īpaši tāpēc, ka ar elektrisko velosipēdu ir viegli braukt, t.sk. maršrutos ar reljefu. Tāpat izcelts ātrums, ko iespējams attīstīt ar elektrisko velosipēdu, tā samazinot ceļā pavadīto laiku vai līdzvērtīgā laikā veicot garāku distanci.

Gandrīz visi, kas devās izmēģinājuma braucienos, anketās norādījuši, ka atkārtoti vēlētos doties izbraukumā ar elektrisko velosipēdu. Papildus tam, vairāk nekā 70% aptaujāto saskata, ka elektriskais velosipēds varētu būt piemērots pārvietošanās veids  ikdienā, piemēram, lai dotos uz darbu.

Iniciatīva tika īstenota augusta beigās divās Vidzemes pilsētās Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta MARA ietvaros, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību alternatīviem pārvietošanās līdzekļiem, kas joprojām Latvijā, tostarp Vidzemē, ir mazpazīstami un reti izmantoti braucamrīki ikdienas mobilitātes nodrošināšanai.

Elektriskā velosipēda izmēģinājuma braucieni Cēsīs un Valmierā tika organizēti Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projekta “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)” ietvaros. Projekta MARA mērķis ir uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti lauku reģionos. Tā īstenošanā iesaistījušies 12 partneri no 9 reģioniem, Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions. Vairāk informācijas par projektu www.mara-mobility.eu (angļu valodā) un www.vidzeme.lv (latviešu valodā).

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv, mob.t. 29454752

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

30.09.2020

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031