Mobilitātes un pakalpojumu pieejamības palielināšana demogrāfisko pārmaiņu skartajos reģionos (MAMBA)

Ar VPR īstenotā pilotprojekta “transports pēc pieprasījuma” rezultātiem iepazīstinās OECD Starptautiskā transporta foruma (ITF) samita pētniecības dienās

Otrdien, 11. maijā Vidzemes plānošanas reģiona transporta eksperte Kristīne Malnača aicināta uzstāties OECD Starptautiskā transporta foruma organizētā samita pētniecības dienās 2021 (2021 ITF Pre-Summit Research Days), lai pastāstītu par Vidzemes neseno pieredzi, kad Latvijā divu pašvaldību teritorijās tika izmēģināts jauns mobilitātes risinājums – “transports pēc pieprasījuma”. K. Malnača uzstāsies samita paralēlajā sesijā “Transporta inovācija attālās lauku teritorijās”.

Mobilitātes risinājumi lauku un attālinātās teritorijās šogad ir viena no tēmām, par kuru tiks runāts pētniecības dienās. Kā norāda samita organizētāji, valdībām ir jāatrod jauns, rentabls veids, kā nodrošināt elastīgus pakalpojumus plašākā lauku teritorijā, tādējādi nodrošinot, ka cilvēki šajās teritorijās varētu pārvietoties tikpat brīvi kā pilsētu iedzīvotāji. Pasažieru pārvadājumi pēc pieprasījuma tiek uzskatīti par vienu no labākajām iespējām, kā risināt sabiedriskā transporta problēmas lauku apvidos.

K. Malnača norāda: “VPR ir izgaismojis sabiedriskā transporta problēmas attālās lauku teritorijās Latvijā, veicot pilotprojektu “transports pēc pieprasījuma”, kas tika testēts Mazsalacas novada un Alūksnes novada teritorijās, izmēģinot divus atšķirīgus modeļus.  Pilotprojekts ļāva konstatēt neapmierināto pieprasījumu pēc sabiedriskā transporta pakalpojumiem.”

Ar pasākuma programmu var iepazīties ŠEIT.

Kopumā gada laikā ar transportu pēc pieprasījuma Vidzemē tika pārvadāti 2777 pasažieri, veicot 1277 braucienus. Galvenie iedzīvotāju galamērķi bija ikdienišķu pakalpojumu saņemšanas vietas – ārsts, aptieka, veikals, bankomāts, bibliotēka, frizieris u.tml.

2020. gada nogalē Vidzemes plānošanas reģiona rosinātais priekšlikums par iespēju veikt pasažieru pārvadājumus pēc pasažieru pieprasījuma saņēma vienbalsīgu atbalstu Saeimā, un deputāti uzdeva Ministru kabinetam līdz 2021. gada 30. novembrim iesniegt Saeimā likumprojektu, kas paredz pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu pēc pasažieru pieprasījuma.

Šobrīd Satiksmes ministrijā tiek veidota darba grupa pirmajai tikšanās reizei, lai uzsāktu darbu pie likumprojekta izstrādes.

 

>> TRANSPORTS PĒC PIEPRASĪJUMA VIDZEMĒ (VIDEO STĀSTS) <<


Jautājumiem: Kristīne Malnača, transporta eksperte Vidzemes plānošanas reģionā, kristine.malnaca@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

08.05.2021

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930