MVU attīstība veselības aprūpes nozarē (Health4Growth)

Projekta partneri viesojas Nīderlandē

Iesākoties jūnijam, projekta „MVU attīstība veselības aprūpes nozarē” (Health4Growth) projekta partneri, to starpā arī Vidzemes plānošanas reģions, viesojās Nīderlandē, kur iepazinās ar uzņēmumu „Brainport Development”, tā pieredzi veselības aprūpes jomā.  

Eidhovena ir ļoti tehnoloģiski attīstīta pilsēta, kas tehnoloģijas izmanto arī veselības aprūpē. Nīderlandē, tāpat kā Latvijā, aktuāla problēma ir sabiedrības novecošanās, šeit vecie ļaudis netiek ievietoti nekāda veida aprūpes iestādēs, bet gan maksimāli ilgi paliek savā ierastajā vidē un saņem sociālo aprūpi un medicīnisko uzraudzību attālināti.

Kas attiecas uz uzņēmējdarbību un inovācijām, uzņēmuma „Brainport Development” pārstāvji atzina, ka lieliem uzņēmumiem ir grūti nemitīgi attīstīt jauns, inovatīvas idejas, savukārt maziem uzņēmumiem ir inovatīvi risinājumi, taču trūkst iespēju piesaistīt investīcijas. Tādēļ attīstīta ir lielo uzņēmumu sadarbība ar mazajiem.

Vizītes otrajā dienā projekta partneri tika iepazīstināti ar kooperatīva „Slimmer Leven” darbību. Kooperatīva biedri ir medicīnas un sociālās aprūpes iestādes, uzņēmumi, kas darbojas, lai attīstītu un ieviestu jaunus risinājumus veselības aprūpes jomā, piesaistītu projektu līdzekļus savas darbības attīstībai.

Nākošā projekta partneru tikšanās paredzēta oktobrī Turīnā, Itālijā. Savukārt pēc tam Vidzemes plānošanas reģions rīkos tematisko semināru, kurā turpinot aprīļa konferencē „Starpnozaru sadarbība veselīgai Vidzemei” iesākto diskusiju, meklēsim labākos risinājumus starpnozaru sadarbībai veselības aprūpes jomā.  

Papildu informācija: Lelde Gavare, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.:  29266757 ,e-pasts: lelde.gavare@vidzeme.lv

08.07.2013

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031