Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību (WasteArt)

Starptautisks mākslas projektu konkurss “NOT out of sight, NOT out of mind”

Vides risinājumu institūts sadarbībā ar partneriem no Igaunijas un Latvijas, tostarp Vidzemes plānošanas reģionu, izsludina mākslas projektu konkursu “NOT out of sight, NOT out of mind” māksliniekiem, dizaineriem, arhitektiem un citiem radošo industriju pārstāvjiem. Lai vēstītu par patērētāju sabiedrības radīto atkritumu apjomu, to izraisītajām problēmām un atkārtotas izmantošanas iespējām, mākslinieki līdz 15. novembrim aicināti pieteikt projektus dažādās disciplīnās – vizuālā, audio-vizuālā māksla, tēlniecība, fotogrāfija, grafiskais dizains, arhitektūra, performanču māksla u. c.

Kampaņas “NOT out of sight, NOT out of mind” ("NE prom no acīm, NE prom no prāta") mērķis ir veicināt dažādu sabiedrības grupu izpratni par radīto atkritumu apjomu, pārstrādes potenciālu un resursu izmantošanas efektivitāti mūsdienu sabiedrībā. Kā vēsta konkursa rīkotāji: “Ņemot vērā pēdējās desmitgadēs saradīto atkritumu daudzumu, arvien lielāku uzmanību nepieciešams pievērst to atkārtotai izmantošanai un pārstrādei. Būtiski, lai ikviens spētu apzināties savu atkritumu “pēdu”, kas radusies plastmasas, papīra, metāla, stikla iepakojumu u. c. materiālu pārmērīga patēriņa rezultātā. Tikai nedaudz izmainot savu attieksmi un ikdienas paradumus, varam šo situāciju mainīt.”

Konkursa rezultātā mākslas un vides ekspertu žūrija atlasīs 14 mākslas projektus, kas tiks iekļauti kopējā ceļojošajā izstādē. No 2019. – 2020. gadam tā apceļos 6 dažādas mākslas, kultūras un publiskās telpas Latvijā un Igaunijā un rosinās cilvēkus uz videi draudzīgāku rīcību. Pirmā izstādes atklāšana paredzēta 2019. gada maijā.

Mākslas projektus var iesniegt individuāli vai mazās komandās mākslinieki un citi radošo industriju pārstāvji no Latvijas, Igaunijas un citām valstīm. Žūrija vērtēs projektos akcentēto “NOT out of sight, NOT out of mind” vēstījumu par materiālo atkritumu apjomu, atkārtotas izmantošanas potenciālu un resursu efektīvāku izmantošanu nākotnē; mākslas darbu spēju kairināt dažādas cilvēku maņas – redzi, dzirdi, ožu, tausti; darbu atbilstību ceļojošās izstādes formātam; kā arī novitāti – svaigas pieejas no atkritumiem radītiem darbiem, to spēju piesaistīt dažādu sabiedrības grupu uzmanību.

Izvēlēto mākslas projektu autoriem tiks nodrošināta 1 mēneša rezidence Latvijā vai Igaunijā, piešķirta 3000 EUR stipendija, ceļošanas un uzturēšanās budžets. Mākslas darbu izstrādei autoriem būs pieejami SIA “ZAAO” atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma materiālo atkritumu resursi un objekti, kā arī tehniskais atbalsts mākslas darbu uzstādīšanai dažādās vietās.

Visu par pieteikšanos un kritērijiem iespējams atrast šeit.

Papildu jautājumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar moks@moks.ee (igauņu, angļu val.) vai lidlauks@videsisntituts.lv (latviešu, angļu val.).

 

Mākslas projektu konkurss ir daļa no projekta “Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību” (WasteArt) Nr.Est-Lat65. Projektu finansiāli atbalsta ERAF Igaunijas–Latvijas pārrobežu programma Interreg V-A un līdzfinansē projekta partneri. Šī konkursa apraksts atspoguļo tikai tā autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavojusi:

Guna Dātava

Vides risinājumu institūta

Projektu vadītāja

guna.datava@videsinstituts.lv

+371 26568947

www.videsinstituts.lv29.10.2018

Notikumi

«Maijs 2022»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031