Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai

 

Eiropas Atveseļošanas fonda sniegtā atbalsta ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) plāno īstenot pašvaldību publisko pakalpojumu novērtējumus, lai identificētu trūkumus un izaicinājumus to sniegšanā. Novērtējumu ietvaros taps arī priekšlikumi gan par pakalpojumiem, kuru efektivitāti un dizainu nepieciešams uzlabot, gan par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm plānošanas reģionu un pašvaldību speciālistiem, lai nodrošinātu efektīvu pakalpojumu sniegšanu.

Pamatojoties uz novērtējuma rezultātiem, ar plānošanas reģionu atbalstu paredzēta vismaz 1300 pašvaldību un plānošanas reģionu speciālistu apmācība to darbības un sniegto pakalpojumu efektivitātes pilnveidošanai. Tāpat ir plānots izstrādāt metodiskus ieteikumus pašvaldību speciālistiem pakalpojumu sniegšanas pilnveidošanai, kā arī nodrošināt atbalstu jaunu pakalpojumu sniegšanas veidu testēšanai. Perioda noslēgumā paredzēta sniegtā atbalsta ietekmes izvērtēšana, kuras metodika izstrādāta novērtējuma ietvaros.

 

 

 

Nosaukums Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai
Investīciju projekta identifikācijas Nr. 3.1.1.2.i.0/1/22/I/VARAM/001
Programma Eiropas Atveseļošanas fonds
Politikas joma Reģionālā attīstība
Mērķis Celt pašvaldību kapacitāti to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā, lai pašvaldības spētu nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, kā arī spētu sniegt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām atbilstoši aktuālajām demogrāfiskajām tendencēm.
Finansējuma saņēmējs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Projekta partneri

Vidzemes plānošanas reģions

Rīgas plānošanas reģions

Latgales plānošanas reģions

Zemgales plānošanas reģions

Kurzemes plānošanas reģions
Pasākumi
  1. VARAM veic pašvaldību publisko pakalpojumu novērtējumus, identificējot trūkumus un izaicinājumus. Novērtējumā sniedz priekšlikumus nepieciešamajam atbalstam efektīvai pakalpojumu nodrošināšanai pašvaldībās un to kapacitātes stiprināšanai, kā arī tiek izstrādāta metodika investīcijas projekta atbalsta ietekmes izvērtēšanai.
  2. VARAM organizē divas konferences, informējot par pieejamo atbalstu, plānotajām un īstenotajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem.
  3. Plānošanas reģioni organizē piemērotas un kapacitāti stiprinošas mācības un pasākumus (seminārus, darba grupas, pieredzes apmaiņas vizītes, ideju hakatoni u.tml.) plānošanas reģionu un pašvaldību speciālistiem.
  4. Katrs no plānošanas reģioniem organizē vienu nacionālas nozīmes pasākumu.
Rezultāts
  1. Divi pašvaldību publisko pakalpojumu novērtējumi – atbalsta jomu identificēšanai un atbalsta ietekmes izvērtēšanai ar rekomendācijām turpmākām rīcībām.
  2. Piemērotas mācības vismaz 1300 plānošanas reģionu un pašvaldību speciālistiem viņu kapacitātes paaugstināšanai, tostarp vismaz 260 personām Vidzemes plānošanas reģionā.
  3. Veicināta ATR rezultātā izveidoto pašvaldību darbības efektivitāte.
  4. Nodrošināta kvalitatīvāka un efektīvāka publisko pakalpojumu pieejamība par samērīgām izmaksām.
  5. Noorganizētas divas konferences, prezentējot atbalsta ietvaros plānotās un īstenotās aktivitātes, sagatavotās rekomendācijas vai metodiskos ieteikumus.
  6. Katrs no pieciem plānošanas reģioniem noorganizējis vienu nacionālas nozīmes pasākumu.
Budžets

Projekta kopējais budžets – 2 500 000 EUR 

VPR budžets – 366 722 EUR
Ieviešanas laiks

08.12.2022 – 31.08.2026

Kontaktpersona VPR

Ieva Dzalbe

Tel. +371 25491165

E-pasts: ieva.dzalbe@vidzeme.lv


Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031