Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai

Teju 50 Vidzemes pašvaldību vadošo amatu darbinieki papildina stratēģiskās vadības zināšanas darba efektivitātes uzlabošanai

No 14. maija Vidzemē turpinās zināšanu kapacitātes stiprināšanas mācības, kurās piedalās 46 Vidzemes reģiona pašvaldību un Vidzemes plānošanas reģiona darbinieki, kuri ikdienā strādā vadošajos amatos. Apmācību mērķis ir paplašināt Vidzemes pašvaldību vadības līmeņa darbinieku zināšanas par stratēģisku un efektīvu komandas darba vadīšanu, kas ietver arī vides veidošanu darba vietās jaunu ideju ģenerēšanai un realizēšanai. Pašvaldību darbinieki apgūs konfliktu un problēmsituāciju vadīšanas prasmes, kā arī uzzinās par veidiem, kā stiprināt komandas dalībnieku labbūtību un motivāciju. Mācības tiek īstenotas 3 grupās, lai nodrošinātu augstāku kvalitāti un individuālu pieeju.

Arī šī mācību cikla ietvaros akcents tiek likts uz attiecīgo prasmju vēlāku pielietošanu saimnieciskās darbības veicināšanai pašvaldību administratīvajās teritorijās, tomēr speciālisti  apgūtās zināšanas varēs izmantot arī risinot citus ikdienas jautājumus.

               

Mācības organizē apmācību uzņēmums Trainify, un tās noritēs trīs zinošu ekspertu vadībā, katrai grupai tiekoties trīs reizes; nodarbības noslēgsies 19. jūnijā.

Piesaistītie eksperti – Dmitrijs Kalniņš Bergs, Elīna Miķelsones, Vita Brakovska – ir savas jomas pārstāvji ar ilggadēju pieredzi attīstības, radošuma treniņu un cilvēkresursu vadībā.

Dmitrijs Kalniņš Bergs ir viens no interesantākajiem vadības konsultantiem, biznesa treneriem un korporatīvās veselības speciālistiem ar vairāk nekā 20 gadu profesionālo pieredzi. Palīdz uzņēmumiem biznesa attīstības un pārdošanas, klientu pieredzes vadības un korporatīvās veselības jomās. Īstenojis kompetenču attīstības, izpētes un konsultatīvos projektus plašā ģeogrāfijā: Baltijas valstis, ASV, Meksika, Austrija, Vācija, Polija, Ukraina, Azerbaidžāna, Taizeme, Taivāna, D.Koreja, Austrālija.

Elīna Miķelsone ir pētniece, uzņēmēja un inovāciju un ideju vadības eksperte ar lielu pieredzi darbā kā ar studentiem Latvijas augstskolās, tā ar dažādu jomu profesionāļiem, kuri vēlas trenēt radošumu un uzņēmējspējas, būt sekmīgāki inovāciju radīšanā. Viņas izveidotās aktīvās inovāciju mācības «Ideju fitness» izmantojuši daudzu Latvijas uzņēmumu darbinieki. Viņa radījusi vairākas ideju ģenerēšanas un attīstīšanas spēles, sniedz bezmaksas mentora atbalstu un konsultācijas jauniešiem, kuri vēlas uzsākt uzņēmējdarbību, kā arī vada virtuālo inkubatoru «Biznesa siltumnīca» un izglītojošas sesijas cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem.

Vita Brakovska ir pieredzējusi trenere inovāciju, pārmaiņu un cilvēkresursu jomā. Pirmo 10 darba gadu pieredzi gūstot pašvaldībā un valsts aģentūrā, nākamos 15 gados viņa ir vadījusi vairāk nekā 1800 pasākumus, risinot dažādu auditoriju vajadzības, tostarp uzņēmējiem, valsts un pašvaldību iestādēm, izglītības un kultūras nozarēm. Vita ir guvusi atzinību gan publiskajā, gan privātajā sektorā, sadarbojoties ar vadošajiem uzņēmumiem un institūcijām Latvijā un ārpus tās. Viņas ekspertīze tiek novērtēta arī starptautiski, sadarbojoties ar Eiropas Komisiju, UNESCO un citām organizācijām, lai risinātu globālus izaicinājumus un veicinātu inovācijas un attīstību.

Vidzemes plānošanas reģions mācības organizē Eiropas Savienības Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas 3.1.1.2.i. “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” ietvaros.

Projekta finansējuma saņēmējs un vadošais partneris ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Projekta mērķis ir celt pašvaldību kapacitāti to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā, lai pašvaldības spētu nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, kā arī spētu sniegt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām atbilstoši aktuālajām demogrāfiskajām tendencēm.

 

Jautājumiem: Ieva Dzalbe, projekta koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā, ieva.dzalbe@vidzeme.lv, t. 25491165.

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv, t. +371 29454752.

 

 

16.05.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930