Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai (Smart Living)

11. martā aicinām uz starptautisku vebināru par saules enerģijas izmantošanu pašvaldību un uzņēmumu attīstībā

Piektdien, 11. martā plkst. 14:00-16:00 aicinām interesentus piedalīties starptautiskā vebinārā “Saules parki iedvesmo. Saules enerģijas izmantošana pašvaldību un uzņēmumu attīstībā”. Pasākumā tiks aplūkota Latvijas un Igaunijas pieredze – to organizē Vidzemes plānošanas reģions Latvijā un Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra Igaunijā.  Seminārs būs noderīgs jaunajiem un esošajiem uzņēmējiem, kuri plāno saules PV parka attīstību savos uzņēmumos, kā arī publiskajā sektorā, kas pēdējā laikā ar dažādām atbalsta programmām ir pavēris durvis saules enerģijas ražošanai.

Pasākuma programma >> šeit (latviešu valodā)

Reģistrēšanās dalībai seminārā >> šeit (aizpildot reģistrācijas veidlapu, uz norādīto e-pasta adresi saņemsiet saiti dalībai seminārā)

Dalība bez maksas, darba valoda – angļu; tiks nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu.

 

Konteksts

Latvijā lielākā saules paneļu parka pārdošana ir lielisks piemērs tam, ka saules enerģijai ir nākotne un energoietilpīgi ražošanas uzņēmumi var nodrošināties, ka gana lielai daļai sava enerģijas patēriņa var izmantot tieši saules saražoto enerģiju. Šādi uzņēmumi domā ilgtspējīgi un vienlaikus meklē veidus, kā samazināt enerģijas izmaksas.

Uzņēmumi saules paneļu projektu realizāciju uzsākuši jau pirms pieciem gadiem, un toreiz lielākais izaicinājums bija pārliecināt klientus, ka saules enerģijai ir potenciāls arī Latvijā un tā ir jēgpilna investīcija. Šodien situācija ir mainījusies, un arvien vairāk uzņēmumu saprot, ka šī ir nākotne, kurā noteikti ir vērts investēt, tādējādi stiprinot sava uzņēmuma konkurētspēju.

Tik vēsturiskā un iespaidīgā projektā ir iesaistīti uzņēmumi no Latvijas un Igaunijas, un tikai daži no tiem apmeklēs gaidāmo semināru. Prezentācijas aptvers dažādas tēmas – dažādas tehniskās iespējas, veiksmīga projektēšana un projektu finansēšana.

 

Par "Smart Living"

Pieredzes apmaiņas vebināru organizē Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Smart Living projekta partneri Igaunijā – Tartu Reģionālās enerģētikas aģentūru. “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ir Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekts. Tā mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

 

 

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta “Smart Living” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv 

 

 Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

CITAS PROJEKTA SMART LIVING ZIŅAS


08.03.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930