Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai (Smart Living)

21. februārī aicinām uz semināru par atjaunojamās enerģijas kopienām efektīvam resursu patēriņam

Pirmdien, 21. februārī plkst. 15.00 Vidzemes plānošanas reģions un projekts “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai (Smart Living)” aicina interesentus uz tiešsaistes semināru “Atjaunojamās enerģijas kopienas”. Pasākums notiks Vidzemes inovāciju nedēļas 2022 ietvaros, aktualizējot kopienu spēku individuālas enerģijas sistēmas izveidei, lai uzlabotu savas dzīves apstākļus un mazinātu atkarību no fosilajiem enerģijas resursiem. Semināra dalībniekiem tiks demonstrēts arī Smart Living izstrādātais interaktīvais bezmaksas rīks individuālam mājsaimniecību energoefektivitātes izvērtējumam https://smartliving.flowin.lv/.

Lai arī atjaunojamās enerģijas kopienas kā jēdziens sabiedrībā ir jauns, Latvijā jau ir realizēti pirmie enerģijas kopienas pilotprojekti, un Eiropā ir sastopami daudzi labās prakses piemēri, par kuriem ir vērts uzzināt un kurus ir vērts aplūkot tuvāk.

Pasākuma ietvaros meklēsim atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • Vai enerģijas kopienas var risināt enerģētisko nabadzību?
  • Kā veiksmīgi ieviest enerģijas ražošanas tehnoloģijas, kas izmanto atjaunojamos energoresursus?
  • Kā panākt, lai atjaunojamo energoresursu plašāku izmantošanu atbalstītu vietējā kopiena?
  • Kā atjaunīgās enerģijas ražošanas procesā iesaistīt iedzīvotājus?
  • Kā veicināt sadarbību starp iedzīvotājiem, pašvaldību un vietējiem uzņēmējiem?
  • Kādus ieguvumus tas var sniegt vietējai kopienai, iesaistītajām pusēm?
  • Kas jādara, lai izveidotu enerģijas kopienu?

 

>> DARBA KĀRTĪBA <<

 

Uzmanību! Dalība seminārā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju reģistrēšanos šajā saitē: https://ej.uz/uc8w

 

Eiropas Savienība ir apņēmusies sasniegt klimatneitrālu ekonomiku šī gadsimta vidū. Mēs esam pirmais kontintents pasaulē, kurš uzstādījis tik ambiciozu mērķi. Lai šo apņemšanos izpildītu, aktīvas rīcības būs nepieciešamas visos dalībvalsts pārvaldes līmeņos – gan nacionālajā, gan reģionālajā un vietējā pašvaldību līmenī, lai visas iesaistītās puses – sabiedriskais sektors, uzņēmēji, iedzīvotāji – resursus patērētu efektīvi un tiktu mazināta ietekme uz klimatu un vidi.

Klimatneitralitātes sasniegšanā daudz izaicinājumu turpmākajos gados būs enerģētikā. Savukārt ievērojams Eiropas Savienības sniegts finansiāls atbalsts būs pieejams elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem resursiem, energoefektivitātes uzlabošanai, tīrajiem (t. i., mazemisiju un nulles emisiju) transportlīdzekļiem, tāpat enerģijas uzglabāšanai un pārvadei.

Lai gan klimata pārmaiņas ir jautājums, kas satrauc daudzus un skar arī Latviju, tomēr līdz šim tikai neliela sabiedrības daļa ir iesaistījusies konkrētās darbībās.

 

Par “Smart Living”

Tiešsaistes semināru organizē Vidzemes plānošanas reģions Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Tā mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

 

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta “Smart Living” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv 

 

*Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

.

16.02.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930