Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai (Smart Living)

22. aprīlī Ogrē notiks praktisks seminārs par saules paneļu izvēli, uzstādīšanu un pieejamo atbalstu iegādei mājsaimniecībās

Piektdien, 22. aprīlī plkst.16.00 Ogres Centrālās bibliotēkas telpās notiks seminārs “Saules paneļi. Soli pa solim”. Seminārā tiks sniegta praktiska informācija par to, kā izvēlēties savām vajadzībām un apstākļiem atbilstošākos saules paneļus, kā arī tiks pastāstīts par to, kā tehniski notiek sistēmas saslēgšana ar elektrotīklu. Pasākumā interesenti varēs iepazīties ar piemēriem no mājsaimniecībām, kurās saules paneļi jau uzstādīti, kā arī varēs uzzināt, kādas ir piedāvātās valsts atbalsta iespējas un nosacījumi saules paneļu iegādei.

Seminārā tiks demonstrēts arī Smart Living interaktīvs bezmaksas rīks mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam, kas pieejams latviešu valodā šajā saitē:  https://www.livingsmart.io/lv/.

Ievadot dažādus parametrus un datus par savu mājsaimniecību, iespējams noskaidrot, cik energoefektīvi apsaimniekojat savu mājsaimniecību šobrīd un ko varētu mainīt vai uzlabot, lai savu energoefektivitāti paaugstinātu, taupot gan enerģiju, gan naudu.

Pasākums notiks Ogres Centrālajā bibliotēkā, kas ir energoefektīva koka konstrukciju būve un ieguvusi nulles enerģijas patēriņa ēkas statusu. Ēkā ierīkots apgaismojums ar viedo vadību, ierīkota rekuperācijas ventilācijas sistēma, apkures sistēma izmanto kanalizācijas notekūdeņu siltumu, savukārt zaļā augu sienas apūdeņošanai tiek izmantots savāktais nokrišņu ūdens. Virs autostāvvietas uzstādīti saules paneļi elektroenerģijas ražošanai, tostarp elektroauto uzlādei.

 

PASĀKUMA PROGRAMMA

REĢISTRĒŠANĀS DALĪBAI SEMINĀRĀ (līdz š.g. 21. aprīlim)

 

Par “Smart Living”

Semināru organizē Vidzemes plānošanas reģions Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

 

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta “Smart Living” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

 

*Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

 

CITAS PROJEKTA SMART LIVING ZIŅAS

 

 

--


14.04.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930