Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai (Smart Living)

Smart Living energoefektivitātes mērījuma rīku demonstrēs Baltijas jūras energoefektivitātes partnerībai

24. martā Vidzemes plānošanas reģiona un projekta “Smart Living” eksperts Edgars Augustiņš aicināts piedalīties Baltijas jūras energoefektivitātes partnerības organizētā seminārā-darbnīcā, lai pastāstītu par Smart Living interaktīvo rīku mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam. Rīks pieejams bez maksas ikvienam interesentam saitē https://www.livingsmart.io/lv/, un tas izstrādāts trīs valodās – latviešu, igauņu un angļu. Ievadot dažādus parametrus un datus par savu mājsaimniecību, iespējams noskaidrot, cik energoefektīvi apsaimniekojat savu mājsaimniecību šobrīd un ko varētu mainīt vai uzlabot, lai savu energoefektivitāti paaugstinātu, taupot gan enerģiju, gan naudu, t.sk. dzīvoklī.

 

Pasākuma centrālais jautājums ir  daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas vilnis, kas joprojām atnes gan izaicinājumus, gan iespējas. Par to diskutēs eksperti no  Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Polijas un Vācijas. Viņi vērtēs ēku atjaunošanas viļņa stratēģiju, aplūkos iepriekš jau īstenoto projektu piemērus, kā arī diskutēs par to, kā pārvarēt šķēršļus, kas kavē sasniegt uzliktos mērķus. Pasākums tiek organizēts, lai pulcētu kopā nozarē ieinteresētās puses un dalībniekus, lai stiprinātu savstarpēju sadarbību Baltijas jūras reģionā, daloties zināšanās un pieredzē.

***

Smart Living ir projekts, ko Latvijā īsteno Vidzemes plānošanas reģions un Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Projekts tiek īstenots ar Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu.

Saziņai par pasākumu: Daina Indriksone, projektu vadītāja/vides eksperte Baltijas Vides forumā, daina.indriksone@bef.lv

Jautājumiem par Smart Living interaktīvo rīku: Edgars Augustiņš, energoefektivitātes eksperts Vidzemes plānošanas reģionā, edgars.augustins@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

 

*Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

CITAS PROJEKTA SMART LIVING ZIŅAS

 

.

24.03.2022

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031