Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai (Smart Living)

VPR piedalīsies diskusijā par energoefektivitātes pasākumu ieviešanas un finansēšanas iespējām publiskajā sektorā; reģistrēšanās dalībai pasākumā atvērta līdz 7. decembrim

Trešdien, 8. decembrī Vidzemes plānošanas reģiona un Smart Living energoefektivitātes eksperts Edgars Augustiņš ar ievadprezentāciju aicināts uzstāties tiešsaistes pasākumā/apaļā galda diskusijā “Publiskajam sektoram jārāda piemērs”. Pasākumu atklās Guntis Gladkins, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs.

Atbilstoši pasākuma organizatoru uzstādījumam – rosināt diskusiju par privātā finansējuma piesaisti ilgtspējīgas  energoefektivitātes finansēšanai – E. Augustiņš pasākumā stāstīs par Vidzemes pieredzi publiskā sektora ēku atjaunošanā, kā arī piedalīsies paralēlajā diskusiju sesijā par publiskā sektora iespējām atjaunojamo energoresursu ieviešanā un šo projektu finansēšanā.

Pasākumā tiks aplūkotas arī tādas tēmas, kā, piemēram, Eiropas zaļais kurss  un renovācijas vilnis publiskajā sektorā un finanšu nozares redzējums par publiskā sektora iespēju paaugstināt energoefektivitāti.

Vienlaikus jāpiebilst, ka kopumā tiks organizētas divas paralēlās diskusiju sesijas – vienā no tām centrālais jautājums būs publiskā sektora iespējas īstenot energoefektīvus pasākums, savukārt otrā tiks diskutēts par publiski ticamiem datiem, kuri uzskatāmi par priekšnosacījumu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem, tostarp finansējuma piesaistei.

Apaļā galda diskusijas mērķis ir turpināt dialogu starp galvenajām ieinteresētajām pusēm Latvijā par privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes projektiem, un noteikt kopīgos uzdevumus un potenciālos uzlabojumus, kas būtu jāpanāk esošajā politikas kontekstā un uzņēmējdarbības praksē.

>> Pasākuma programma

>> Reģistrēšanās dalībai (pieslēgšanās saite tiks automātiski nosūtīta uz norādīto e-pastu uzreiz pēc reģistrēšanās)

Diskusiju organizē Latvijas Vides investīciju fonds, sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu, Ekonomikas ministriju un Finanšu nozares asociāciju. Tā iniciēta Apvārsnis 2020 projekta “Iniciatīvas Viedās finanses viedajām ēkām ieviešanas veicināšana Baltijas reģionā – Polijā, Latvijā un Dānijā – RoundBaltic” ietvaros. Kā stāsta Latvijas Vides investīciju fonda pārstāvji, projekta ietvaros tiek organizēta enerģijas investīcijām veltītu forumu sērija ar mērķi palielināt valsts un privāto pušu resursus un sadarbību, lai veidotu liela mēroga investīciju programmas, vienas pieturas aģentūras un finansēšanas plānus energoefektivitātes uzlabošanai.

Jautājumiem par pasākumu un tehniskais atbalsts - Zane Bilzēna, zane.bilzena@lvif.gov.lv, +371 29778593.

Atgādinām, ka Vidzemes plānošanas reģions energoefektivitātes tēmas projektu “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai (Smart Living)” sadarbībā ar Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri īsteno kopš 2020. gada sākuma.  Tā mērķis ir kopā ar partneriem no Igaunijas paaugstināt sabiedrības izpratni par resursu efektīvu izmantošanu. Smart Living tiek īstenots ar  Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu.

Papildinformācijai: Ineta Tauriņa, Smart Living projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, ineta.taurina@vidzeme.lv; Edgars Augustiņš, Vidzemes plānošanas reģiona energoefektivitātes eksperts (edgars.augustins@vidzeme.lv)

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

--

 

AICINĀM IEPAZĪTIES AR CITĀM PROJEKTA "SMART LIVING" AKTIVITĀTĒM VIDZEMĒ 

 

--

03.12.2021

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930