Sabiedrības iesaiste bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā (CIBioGo)

VPR ar starptautiskajiem partneriem diskutē par metodēm sabiedrības līdzdalībai vides pārvaldībā

No 24. - 25. oktobrim Vidzemes plānošanas reģiona speciālisti viesojās Potenzas provincē Itālijā, kur norisinājās Interreg Europe pārrobežu projekta “Sabiedrības iesaiste bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā” (CIBioGo) starptautisko partneru tikšanās. Sanāksmes mērķis bija paplašināt zināšanas par iedzīvotāju un citu iesaistīto pušu iesaistīšanas metodēm bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un veicināt efektīvu aizsargājamo teritoriju pārvaldību. Sanāksmē piedalījās projekta partneri no 7 valstīm – Rumānijas, Slovēnijas, Ungārijas, Spānijas, Beļģijas, Itālijas un Latvijas.

Partneru tikšanās laikā tika organizēta arī Potenzas provinces amatpersonu, projekta koordinatoru un citu iesaistīto pušu publiskā sesija, kuras laikā runātāji pieskārās izaicinājumiem, kas šobrīd aktuāli līdzdalīgā vides pārvaldībā provinces ietvaros, kā arī uzsvēra projekta nozīmi starptautiski kopēju mērķu sasniegšanā dabas daudzveidības saglabāšanā, kā arī sabiedrības kopējās izpratnes veicināšanā par aizsargājamām dabas teritorijām.

Publiskās sesijas ietvaros arī Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji klātesošos iepazīstināja ar reģionu un izaicinājumiem, kas skar dabas daudzveidības un dabas tūrisma vajadzību sabalansēšanu, kā arī izvirzītajiem mērķiem projekta ietvaros. Noslēdzoties publiskajai daļai un diskusijām, katrs projekta partneris iepazīstināja ar to apkopotajām labajām praksēm, kas reprezentē veiksmīgus piemērus līdzdalīgai pieejai kādā vides un bioloģiskās daudzveidības pārvaldības aspektā. Vidzemes plānošanas reģions partnerus iepazīstināja ar Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” izstrādāto dabas tūrista ētikas kodeksu. Ētikas kodekss ir strukturēts un viegli lasāms materiāls, vadlīnijas ikvienam dabas tūristam, dodoties dažādās dabas vidēs – aizsargājamās dabas teritorijās, dabas parkos, mežos, pie dabīgajām ūdenstilpnēm, purvos, lauksaimniecības zemēs un citur.

Kā otru labās prakses piemēru Vidzemes plānošanas reģions prezentēja “Dabas aizsardzības pārvaldes” īstenoto aktivitāti invazīvo sugu identificēšanai, kā arī ziņošanai par tām. Minētā iniciatīva reprezentē plašu līdzdalīgas  pārvaldības pieeju, iekļaujot gan dažādu iesaistīto pušu sadarbību, sekmīgu publisko kampaņu, sabiedrības zinātnes elementus, kā arī digitālu risinājumu pielietošanu, izveidojot platformu, kur iedzīvotājiem ziņot par identificētajiem “svešiniekiem”. 

Partneru sanāksmes turpinājās ar diskusijām, kur katra partnerreģiona pārstāvji analizēja un meklēja piemērotākos rīkus no citu partneru prezentētajām labajām praksēm, kurās saskatāms potenciāls to adaptēšanai un ieviešanai savā reģionā. 

Projekts “Sabiedrības līdzdalība bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā” CIBioGo (Nr. 01C0246) tiek īstenots Pārrobežu sadarbības programmā no 2023.-2027. gadam. Projekta kopējais finansējums ir 1 707,833.00 EUR, no tā ERAF līdzfinansējums ir 1,347,440.20 EUR, Vidzmes Plānošanas reģiona budžets ir 209,664.00 EUR un no tā ERAF līdzfinansējums ir 167,731.20 EUR.

Vairāk par projektu: https://ej.uz/bd2d

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Vidzemes plānošanas reģions un tā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Plašāka informācija: Projekta CIBioGo vadītāja Ieva Upeniece, ieva.upeniece@vidzeme.lv

Informāciju sagatavoja: Sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā Krista Blūma, krista.bluma@vidzeme.lv

07.11.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930