Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā

Konference par sabiedriskā transporta pakalpojumu uzlabošanu

Pēdējo gadu laikā pasažieru pārvadātājiem nākas saskarties ar valsts finansējuma samazinājumu, kas rada arvien lielāku izaicinājumu sabiedriskā transporta maršrutu plānošanā. Lielā daļā reisu ir nelielas noslodzes, it īpaši lauku maršrutos, kas pakalpojumu sniedzējiem rada ievērojamus zaudējumus. Tādēļ, lai apzinātu esošo situāciju šajā jomā un to uzlabotu, Vidzemes plānošanas reģions (VPR) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) izveidojis datorizētu satiksmes maršrutu plānošanas modeli. Šis modelis ļauj novērtēt un pamatot jebkuras izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos, ņemot vērā iedzīvotāju vajadzības un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju iespējas. Lai iepazīstinātu ar modeli un tā priekšrocībām, VPR organizē konferenci „Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā” 27. jūnijā, plkst. 10:00 Cēsu Jaunajā pilī.

Izstrādātais modelis darbojas kā datorizēts maršruta sistēmas attēlojums reālā laikā, kurā redzami visi pašreizējie reģiona maršruti. Tos izveidotajā sistēmā var vienkārši pārplānot un jau laicīgi izvērtēt, kādu ietekmi konkrētās izmaiņas atstās uz kopējo reģiona sabiedriskā transporta plūsmu. Tas ļauj ekonomiski un sadzīviski izsvērt visus par un pret kāda maršruta slēgšanai vai jauna atvēršanai. Tāpat modelis ļauj noskaidrot reģiona iedzīvotāju iespējas saņemt valsts/pašvaldību un citus pakalpojumus to darba laikā, izmantojot sabiedrisko transportu. 

Konferencē uzstāsies Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, modeļa izstrādātāji Arnis Lektauers (RTU) un Ija Niedole (SIA „IMINK”). Ar pētījuma „Sabiedriskā transporta sistēmas attīstība Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos” rezultātiem iepazīstinās Artūrs Caune (SIA AC Konsultācijas), arī citu plānošanas reģionu pārstāvji dalīsies savā pieredzē sabiedriskā transporta plānošanas jomā. Viesi no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Autotransporta direkcijas, Vidzemes pašvaldību pārstāvji un darbinieki no pasažieru pārvadājumu firmām diskutēs par sabiedriskā transporta situāciju un kvalitātes uzlabošanas iespējām, ņemot vērā visu iesaistīto pušu iespējas, vajadzības un intereses.

Sabiedriskais transports ir viens no galvenajiem satiksmes līdzekļiem Vidzemes reģiona iedzīvotāju vidū. Taču ne vienmēr transports kursē tā, lai cilvēkiem būtu iespējams saņemt sev nepieciešamos pakalpojumus iestāžu darba laikos. Izprotot, ka sabiedriskā transporta sistēmas uzlabošana ir nepieciešama visā valstī, izveidotais modelis var kalpot kā vērtīga platforma pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanai ne tikai Vidzemē, bet arī citos Latvijas reģionos.

Konference par sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu norisināsies 27. jūnijā, plkst. 10:00, Cēsu Jaunā pils, Pils laukums 9, Cēsīs 

Pieteikšanās konferencei Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapas sadaļā „Semināri VPR”

Detalizētāk ar dienas kārtību var iepazīties šeit.

Lai pieteiktos konferencei aizpildiet reģistrācijas formu VPR mājas lapas sadaļā Semināri VPR.

100% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Informāciju sagatavoja:
Marta Cekule
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Vidzemes plānošanas reģions
Mob. 26609252
E-pasts: marta.cekule@vidzeme.lv

Papildus informācija:
Ina Miķelsone
Projektu vadītāja
Attīstības un projektu nodaļa
Vidzemes plānošanas reģions
Cēsu iela 19-54, Valmiera
Tālr. +371 64219021            
Fakss +371 64116012            
Mob. +371 29289487            
E-pasts: ina.mikelsone@vidzeme.lv

11.06.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829