Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem (PoliRural)

Skatāms semināra video un pieejamas prezentācijas par PoliRural digitālajiem rīkiem reģionālās attīstības plānošanā

Agroresursu un ekonomikas institūtā (AREI) septembra izskaņā notika klātienes un vienlaikus arī tiešsaistes seminārs par digitāliem rīkiem lauku teritoriju attīstības novērtēšanai un plānošanai, diskusijās iesaistījās ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji.  Semināru apmeklēja 39 interesenti, un šī bija projekta īstenotāju iespēja plašākai auditorijai pastāstīt par projekta PoliRural ietvaros izstrādāto metodiku un digitālajiem rīkiem, kā arī 12 pilotprojektu piemēriem. Semināra mērķis bija dalīties ar vietējo Latvijas kopienu starptautiskā pieredzē, kā arī atspoguļot projekta rezultātu lokālo un praktisko pielietojumu. Līdz ar šo pasākumu noslēdzas trīs gadus ilgušais, aktivitātēm bagātais projekts PoliRural (https://polirural.eu/), kura ietvaros valstu pārstāvji dalījās zināšanās un pieredzē, projekta ietvaros izstrādājot rīkus un metodiku lauku attīstības jautājumu risināšanai un virzīšanai.

Projektā Latviju pārstāvēja četri partneri – AREI, Latvijas Lauku forums (LLF), Vidzemes plānošanas reģions (VPR) un Baltic Open Solutions Center Ltd. (BOSC). Kopumā projektā līdzdarbojās 37 partneri no dažādām Eiropas valstīm.

Kā norādīja Latvijas partneri, šis starptautiskais projekts bija jauna un vērtīga pieredze, kas tika virzīta sistemātiskā procesā, apvienojot pagātnē gūto pieredzi, lai radītu nākotnē izmantojamu metodiku un rīkus lauku teritoriju attīstībai. Viens no lielākajiem izaicinājumiem projekta partneru ieskatā bija atšķirīgais datu pieejamības līmenis valstīs. Tas bijis šķērslis, kas jāpārvar, partneriem veidojot kopīgu prognozēšanas modeli/rīku.

 

LAI SKATĪTOS SEMINĀRA IERAKSTU, LŪDZU, KLIKŠĶINIET >> ŠEIT <<

 

SEMINĀRA PREZENTĀCIJAS:

Data based prediction.pdf

DIH.pdf

FS and MOA.pdf

Polirural_overal.pdf

SDM.pdf

Semex.pdf

 

Par PoliRural

PoliRural ir pētniecības un inovācijas projekts, kas veicina lauku politikas izstrādi daudzveidīgu datu un tehnoloģiju laikmetā, lai nodrošinātu uzticamu, mērogojamu un pārnesamu risinājums politikas kopveidošanai. Tas apvieno lēmumu pieņēmējus, ekspertus un lauku iedzīvotājus, izmantojot progresīvus politikas simulācijas rīkus, lai labāk izprastu un risinātu reģionālās problēmas, galu galā padarot lauku apvidus un profesijas pievilcīgākas un dzīvotspējīgākas jau seniem iedzīvotājiem un neseniem vai potenciāliem jaunpienācējiem. Projekts apvieno attīstības plānošanas rīkus ar atbalsta instrumentiem – sistēmdinamisko modelēšanu, teksta ieguves un analīzes rīkiem, ar praktisku pilotteritoriju līdzdalību. Plašāku informāciju skatīt projekta mājaslapā: https://polirural.eu/


Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

05.10.2022

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930