Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem (PoliRural)

Vidzemniekus aicina turpināt pilnveidot topošo Vidzemes Attīstības programmu 2021-2027; tematiskā diskusija par dabas kapitāla un aprites ekonomikas jautājumiem notiks 26. februārī tiešsaistē

Turpinot uzsākto ieceri – Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas izstrādi nākamajiem septiņiem gadiem veikt kopā ar vidzemniekiem – , š.g. 26. februārī plkst. 10.00 tiks organizēta tiešsaistes tematiskā diskusija “Dabas kapitāls, aprites ekonomika”. Tematiskās diskusijas Vidzemes plānošanas reģions (VPR) organizē Attīstības programmas 2021-2027 1. redakcijas projekta publiskās apspriešanas ietvaros.

Ar iedzīvotājiem pavisam kopā plānots tikties sešas reizes. Pirmā kopā sanākšana jau veiksmīgi aizvadīta, tajā diskutējot par kultūras, dabas un kultūras mantojuma, kā arī spēcīgu kopienu jautājumiem. Pirmajā organizētajā tiešsaistes pasākumā-diskusijā  tikās 85 interesenti ne tikai no Vidzemes, bet visas Latvijas.

Pašvaldību pārstāvji, tūrisma speciālisti, biedrību dalībnieki, ministriju pārstāvji, arī iedzīvotāji no vietējām kopienām pulcējās tiešsaistē,  lai paustu savu vērtējumu par līdzšinējo plānošanas dokumenta sagatavoto redakciju un sniegtu savus komentārus papildinājumiem vai labojumiem.

VPR Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa atzīst, ka “ir gandarījums par tik kuplu apmeklējumu un aktīvām diskusijām, kas raisījās dalībnieku vidū. Ir skaidrs, ka šis izvēlētais formāts – dot iespēju interesentiem pulcēties un kopā pārrunāt nākamo septiņu gadu attīstības virzienus – ir trāpīts desmitniekā! Jau pašā sākumā esam saņēmuši vērtīgas norādes, kas palīdzēs pilnveidot Attīstības programmas saturu, padarot to par darbīgu un uzņēmīgu vidzemnieku ceļakarti individuālai un arī kopīgai reģiona attīstībai. Mēs esam centušies paredzēt vidzemnieku prioritātes un vajadzības, tomēr šīs kopā sanākšanas mums ļauj vai nu apstiprināt, vai pilnveidot sākotnējās prognozes.”

Arī Latvijas Lauku foruma izpilddirektore Anita Seļicka vērtē pirmo VPR organizēto tematisko diskusiju: “VPR profesionāli spēj saskatīt aktuālās pasaules tendences, inovācijas un meklēt iespējas, kuru potenciāls  būtu meklējams tieši Vidzemē. Tomēr visnozīmīgākā man šķiet viņu drosme un spēja būt atvērtiem un meklēt atbildes uz to, vai minētās (bieži ambiciozās) tendences ir nozīmīgas arī iedzīvotājiem, veidojot atvērtas tematiskās diskusijas ar iedzīvotājiem, neatkarīgi no profesijas, dzīvesvietas vai pieredzes dokumentu izstrādē. 

Mūsu, iedzīvotāju, uzdevums ir dalīties savā redzējumā par to, kā tas varētu ietekmēt mūsu katra ikdienu, kas mums ir nepieciešams un ko mēs gribētu darīt. Pirmajā darba grupā par identitāti runājām gan par atbalstu kopienu līderiem un demokrātiski ievēlētām ciemu valdēm, kaimiņu būšanu, gan praktiskām rekomendācijām, ko sagaidām no pašvaldības un kā plānošanas reģions varētu sniegt atbalstu. Ir izdarīts pirmais solis – iespēju ēdienkarte jeb melnraksts programmai ir gatavs. Pašreiz ikkatra vidzemnieka uzdevums ir iesaistīties, lai aplūkotu, ko no tā vēlamies un spējam kopā paveikt nākamos septiņus gadus, jo tikai tad, kad katrs iedzīvotājs saredzēs arī savu nākotni publiskās pārvaldes veidotajā teritorijas attīstības vīzijā un darba plānā, šis dokuments būs visa reģiona mērķis.”


Atgādinām par nākamajām plānotajām diskusijām, kas notiks vēl arī martā (iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama):

Jāatzīmē, ka komentārus un papildinājumus par Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas 2021-2027 1. redakcijas projektu var iesniegt arī individuāli, aizpildot priekšlikumu veidlapu un nosūtot to vai nu elektroniski uz e-pasta adresi ieva.kalnina@vidzeme.lv, vai arī pa pastu (Vidzemes plānošanas reģions, Bērzaines iela 5, Cēsis, LV-4101).

Publiskā apspriešana izsludināta no 2021. gada 8. februāra līdz 9.martam.

Ar Vidzemes plānošanas reģiona pašreizējās situācijas analīzes dokumentu un Attīstības programmas 2021-2027 1. redakcijas projektu, kas nodots publiskajai apspriešanai, var iepazīties VPR mājaslapā, sadaļā “Attīstības plānošana” – “Sabiedrības līdzdalība”.  Uzziņai par precizējošiem jautājumiem aicinām sazināties ar VPR Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāju Ievu Kalniņu (ieva.kalniņa@vidzeme.lv; mob.t. 26533464).

VPR Attīstības programma 2021-2027 tiek izstrādāta ar projekta “Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem” (PoliRural) atbalstu. Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 ietvaros.

 

Jautājumiem: Ieva Kalniņa, Vidzemes plānošanas reģiona Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja, tel. 26533464, e-pasts ieva.kalnina@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

24.02.2021

Notikumi

«Oktobris 2022»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31