Senās kulta vietas - Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte (Cult Identity)

Jauni svētvietu pilot maršruti

Pēc izmēģinājuma braucieniem projektā “Senās kulta vietas - Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” izvērtēti svētvietu pilot maršruti. Visi maršrutos iekļautie objekti projekta turpinājumā tiks iezīmēti ar tūrisma norādes zīmēm un informācijas stendiem. Katrai Vidzemes plānošanas reģionā apsekotajai svētvietai izveidotas apsaimniekošanas rekomendācijas.

Maršrutu apskate un izvērtēšana projekta partneru starpā norisinājās no 2012. gada maija līdz septembrim. Apskatīti visu projekta partneru - Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rīgas plānošanas reģionu, Hiite Maija biedrības Igaunijā un Javleburgas muzeja Zviedrijā - izstrādātie pilot maršruti. Katras vizītes noslēgumā projekta partneri savā starpā pārrunāja piedāvātā maršruta piemērotību tūrisma vajadzībām, kā arī aizpildīja novērtējuma anketu par katru maršrutā piedāvāto objektu.

Pašlaik norisinās saskaņošanas darbi ar zemju īpašniekiem, kas nepieciešams, lai pie svētvietām būtu iespējams uzstādīt informācijas stendus un tūrisma norādes zīmes. Tāpat saskaņošana par zīmju novietošanu norit ar a/s “Latvijas Valsts ceļi” un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Pēc zīmju izvietošanas 2013. gadā izvērtētie maršruti tiks popularizēti arī plašākai sabiedrībai, organizējot īpašu braucienu  arī mediju pārstāvjiem.

Vidzemes plānošanas reģions projekta ietvaros izstrādājis rekomendācijas seno svētvietu apsaimniekošanai, kas saskaņotas arī ar Vidzemes pašvaldību pārstāvjiem. Rekomendācijas veidotas katrai reģionā apsekotajai svētvietai atsevišķi, lai varētu izprast katras svētvietas nozīmi un jutīgumu. Rekomendācijās skaidrots, kāda infrastruktūra pieejama svētvietas apkārtnē, kāda būtu vēl nepieciešama. Īpaša uzmanība pievērsta svētvietām, kas prasa rūpīgu apsaimniekošanu, piemēram, potenciāla zemes nogruvuma gadījumā.

Paralēli citām projekta aktivitātēm aktīvi norit darbs pie projekta mājas lapas, kas tuvākajā laikā būs pieejama visiem interesentiem.

31.10.2012

Notikumi

«Novembris 2019»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930