Starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveide kravas automobiļiem (HyTruck)

7. februārī notiks tiešsaistes seminārs par zaļā ūdeņraža ražošanu uz vietas uzpildes stacijās; Vācijas pieredze

Lai iepazītos ar Vācijas pieredzi par zaļā ūdeņraža ražošanas iespējām uz vietas uzpildes stacijās, š.g. 7. februārī plkst. 10.00 (pēc Latvijas laika) tēmas padziļinātai izzināšanai aicinām interesentus pieslēgties tiešsaistes semināram.

Dalība bez maksas, ar iepriekšēju reģistrēšanos. Prezentācijas – angļu valodā; pasākuma ilgums – līdz vienai stundai.

Ūdeņraža ražošana uz vietas degvielas uzpildes stacijās piedāvā vairākas priekšrocības, kas palielina ūdeņraža degvielas uzpildes infrastruktūras vispārējo efektivitāti un ilgtspējību. Pirmkārt, ražošana uz vietas samazina nepieciešamību pēc plašiem loģistikas tīkliem, kas nozīmē, ka tiek samazināti enerģijas zudumi, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem. Tāpat ražošana uz vietas nodrošina, ka degviela ir patstāvīgi pieejama un palielina uzticamību ūdeņradim kā alternatīvai degvielai.

Semināra tēmas ietvaros tiks sniegta informācija par nacionālā līmeņa inovācijas programmu ūdeņraža tehnoloģijas attīstībai Vācijā – par programmas galvenajiem mērķiem, finansētajiem projektiem un realizētajām aktivitātēm. Par to pastāstīs Inovāciju programmas koordinējošās iestādes pārstāvis, NOW GmbH ūdeņraža uzpildes infrastruktūras programmu vadītājs Karstens Bejers (Carsten Beyer).

Savukārt Rainers Voters (Rainer Waters) iepazīstinās ar zaļā ūdeņraža ražošanu uz vietas degvielas uzpildes stacijā – Enerģijas pārejas laboratorijā Kecinas (Ketzin) pilsētā. R. Voters pārstāv GASAG grupu, kas ir vadošais uzņēmums energopakalpojumu sniegšanā Berlīnes-Brandenburgas metropoles reģionā, kā arī uzņēmums ir apjomīga vēja parka īpašnieks.

Visbeidzot, Pedro Brosejs (Pedro Brosei), Berlīnes Brandenburgas Apvienotās telpiskās plānošanas nodaļas pārstāvis izstāstīs par 2023. gada aprīlī Centrāleiropā uzsāktā projekta “H2CE” aktivitātēm un plānotajiem rezultātiem. Projekta īstenošana septiņās valstīs (Vācijā, Austrijā, Polijā, Itālijā, Čehijā, Horvātijā un Slovākijā) uzsākta, lai sekmētu zaļā ūdeņraža arvien plašāku izmantošanu Eiropā. Trīs gadu laikā tiks izstrādāti vairāki plānošanas rīki, kas palīdzēs valsts pārvaldes iestādēm ikdienas darbā, integrējot ūdeņradi vietēja un reģionāla līmeņa attīstības plānos. Reģioniem, kas ir gatavi ūdeņraža pārejai, būs iespējams kļūt par platformas biedriem pieredzes apmaiņai, izaicinājumu risināšanai un ideju meklēšanai. Kā norāda projekta H2CE partnerība – līdz šim informācija un atbalsts ir vērsts uz nozares un īstenošanā esošo projektu īpašnieku vajadzībām  un perspektīvām, kamēr valsts pārvalde tiek uztverta kā pasīvs novērotājs, neapzinoties tās iespējas proaktīvi veicināt izmaiņas, kur būtiska loma ir reģionālās attīstības plānošanas aktivitātēm.

 

>> DARBA KĀRTĪBA 7. februāra tiešsaistes semināram (pdf)

>> Reģistrēšanās dalībai (dalība jāreģistrē vienu reizi;  turpmāk uz norādīto epasta adresi tiks nosūtīta informācija par visiem nākamajiem pasākumiem un tēmām, kā arī pieslēgšanās saite).

 

 

 

 

 

 

Tiešsaistes semināri tiek organizēti regulāri kopš 2023. gada septembra – katra mēneša pirmajā nedēļā. Tas ir pasākums, kas pulcē interesentus tiešsaistē no visas Eiropas, piedāvājot viņiem uzklausīt ekspertu un praktiķu viedokļus un vērojumus par ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveides potenciālu un aspektiem, ar kuriem jārēķinās plānošanas un ieviešanas procesos. Dalība pasākumos ir bez maksas.

Seminārus organizē starptautiska projekta “HyTruck” partnerība. Projektā “HyTruck” (pilnais projekta nosaukums – “Starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveide kravas automobiļiem”) iesaistījušies partneri no Vācijas, Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas; Latviju projektā pārstāv Vidzemes plānošanas reģions.

Projekts “HyTruck” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros no 2023. gada līdz 2025. gadam. Tā mērķis – atbalstīt valsts institūcijas starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveidē kravas automobiļiem Ziemeļjūras-Baltijas jūras TEN-T koridora austrumu daļā, par pamatu ņemot saskaņotus jeb vienotus starptautiskus tehnoloģiskos standartus.

Plašāka informācija par “HyTruck” projektu: https://interreg-baltic.eu/project/hytruck/.

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar pasākumu koordinatoru, projekta “HyTruck” konsorcija biedru – Somijas uzņēmuma CLIC Innovation Oy pārstāvi Oleg Todorov (oleg.todorov@clicinnovation.fi).

 

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

 

29.01.2024

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031