Starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveide kravas automobiļiem (HyTruck)

8. maijā notiks vebinārs par drošību un potenciālo risku izvērtējumu, plānojot ūdeņraža uzpildes staciju izbūvi

Trešdien, 8. maijā plkst.10.00 pēc Latvijas laika aicinām interesentus pieslēgties stundu garam vebināram par divām specifiskām tēmām – normatīvi, kas attiecināmi uz drošību darbam ar ūdeņradi un ūdeņraža atbilstības un potenciālo risku novērtējums, plānojot un organizējot ūdeņraža uzpildes staciju darbu. Ar šiem tematiem iepazīstinās starptautiskā uzņēmuma Dräger globālās biznesa attīstības un drošības vadītājs Olivers Bornholts (Oliver Bornholdt).

Vebinārā tiks sniegta vispārīga ievade tēmā un tiks piedāvāta galveno iemeslu analīze, skaidrojot, kāpēc notiek negadījumi darbā ar ūdeņradi.

Iepazīsimies ar attiecināmiem kodeksiem un standartiem (gan ar tiem, kas saistīti ar nozari, gan arī ar regulējumu, kas ir specifisks nacionālam līmenim), galvenajiem starptautiskajiem ugunsdrošības kodeksiem un standartiem (ISO, NFPA), atbilstības procedūrām,  labākajām praksēm, utt.

Tālāk tiks pārrunāti specifiski standarti detektoru izvēlei, akcentējot projektēšanas kritēriju atlasi. Vebināra dalībniekiem tiks demonstrēta Dräger  riska simulācijas programmatūra, ko izmanto ūdeņraža uzpildes staciju projektēšanas laikā, lai novērtētu, vai detektori spēs efektīvi uzrādīt gāzes noplūdes vai liesmu parādīšanos iecerētajā platībā.  

>> DARBA KĀRTĪBA 8. maija vebināram (darba valoda – angļu; dalība bez maksas)

>> REĢISTRĒŠANĀS (dalība jāreģistrē vienu reizi;  turpmāk uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta informācija par visiem nākamajiem pasākumiem un tēmām, kā arī pieslēgšanās saite).

Tematiskie vebināri par ūdeņradi transporta nozarē tiek organizēti regulāri kopš 2023. gada septembra – katra mēneša pirmajā nedēļā. Tas ir pasākums, kas pulcē interesentus tiešsaistē no visas Eiropas, piedāvājot viņiem uzklausīt ekspertu un praktiķu viedokļus un vērojumus par ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveides potenciālu un aspektiem, ar kuriem jārēķinās plānošanas un ieviešanas procesos.

Seminārus organizē starptautiska projekta “HyTruck” partnerība. Projektā “HyTruck” (pilnais projekta nosaukums – “Starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveide kravas automobiļiem”) iesaistījušies partneri no Vācijas, Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas; Latviju projektā pārstāv Vidzemes plānošanas reģions.

Projekts “HyTruck” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros no 2023. gada līdz 2025. gadam. Tā mērķis – atbalstīt valsts institūcijas starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveidē kravas automobiļiem Ziemeļjūras-Baltijas jūras TEN-T koridora austrumu daļā, par pamatu ņemot saskaņotus jeb vienotus starptautiskus tehnoloģiskos standartus.

 

>> Plašāka informācija par “HyTruck” projektu: https://interreg-baltic.eu/project/hytruck/.

>> Sekojiet jaunumiem arī LinkedIn https://www.linkedin.com/company/hytruck/

 

 

Jautājumu gadījumā (pasākumu saturs, runātāju kontakti, jautājumi par reģistrēšanos kārtību) aicinām sazināties ar pasākumu koordinatoru, projekta “HyTruck” konsorcija biedru – Somijas uzņēmuma CLIC Innovation Oy pārstāvi Oleg Todorov (oleg.todorov@clicinnovation.fi).

 

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

26.04.2024

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031