Starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveide kravas automobiļiem (HyTruck)

Starptautiskā vebinārā informēs par situāciju ūdeņraža izmantošanā Latvijas transporta nozarē

Š.g. 6. martā plkst. 10.00 (pēc Latvijas laika) aicinām piedalīties vebinārā, kura apmeklētāju rindās būs ūdeņraža jomas pārstāvji no dažādām Eiropas Savienības valstīm, un kuri šoreiz pulcēsies, lai iepazītos ar situāciju Latvijā. Stundu garajā pasākumā tiks sniegta koncentrēta informācija par to, cik lielā mērā ūdeņradis tiek izmantots transporta nozarē Latvijā un kādas iniciatīvas līdz šim Latvijā īstenotas.

Uz pasākumu aicināti arī interesenti no Latvijas; pasākuma norise angļu valodā; dalība bez maksas, ar iepriekšēju reģistrēšanos.

>> PASĀKUMA PROGRAMMA 

>> REĢISTRĒŠANĀS (dalība jāreģistrē vienu reizi;  turpmāk uz norādīto epasta adresi tiks nosūtīta informācija par visiem nākamajiem pasākumiem un tēmām, kā arī pieslēgšanās saite).

Vebinārs ir viens no starptautiskā projekta HyTruck organizētajiem pasākumiem, kas jau vairāk nekā pusgadu notiek ik mēnesi un tiešsaistē pulcē profesionāļus no visas Eiropas, lai apmainītos novitātēm un zināšanām ar ūdeņradi saistītos jautājumos. Tiek uzklausīti dažādu starptautisku ekspertu un praktiķu viedokļi un vērojumi, lai analizētu ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveides potenciālu un identificētu aspektus, ar kuriem jārēķinās šāda tīkla plānošanas un ieviešanas procesā. Interesi par vebināriem līdz šim pauduši jau vismaz 100 interesentu no dažādām Eiropas valstīm.

Pilnvērtīgai diskusijai, 6. marta vebinārā Latvijas Ūdeņraža asociācijas valdes loceklis Aivars Starikovs iepazīstinās nozares pārstāvjus ar Eiropas Savienības finansētajiem ūdeņraža projektiem un pilotaktivitātēm transporta nozarē Latvijā. Vebināra auditorijai tiks atklāti galvenie secinājumi, kas radušies pēc tam, kad izmēģināta pirmā ūdeņraža uzpildes stacija Rīgā (H2Nodes), kā arī tiks sniegta informācija par starptautiskās lidostas “Rīga” nākotnes plāniem, kas cieši saistīti ar starptautiska projekta “BSR HyAirport” īstenošanu kopā ar citām organizācijām (lidostām, lidsabiedrībām, pētniecības iestādēm un tehnoloģiju uzņēmumiem), lai liktu pamatus aviācijas sektora pārejai uz atjaunīgo enerģiju. Projekta mērķis ir radīt priekšnosacījumus lidostu infrastruktūras pielāgošanai ar ūdeņradi darbināmu gaisa kuģu lidojumiem, sagatavot lidostas zaļā ūdeņraža uzglabāšanai, apstrādei un piegādei kā nākotnes enerģijas avotam aviācijā.

Secīgi, vebinārā  ar Latvijas iniciatīvām turpinās iepazīstināt arī SIA “H2Latvia” valdes priekšsēdētājs Kaspars Liepiņš, kurš pastāstīs par Latvijas Ūdeņraža alianses – sadarbības platformas ūdeņraža ekosistēmas spēlētājiem – darbību. Dzirdēsim atziņas par nesen veiktu aptauju rezultātiem, ar kuru starpniecību noskaidrota sabiedrības attieksme jautājumā par ūdeņradi kā alternatīvas degvielas veidu, kā arī tiks sniegta informācija par pētījumu programmām Latvijā.

Vebinārs ir viena no aktivitātēm, kuru realizē HyTruck konsorcijs; partnerības virsmērķis ir strādāt pie starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveides kravas transportlīdzekļiem Baltijas jūras reģionā. Projekta laikā tiks izstrādāts digitāls telpiskās plānošanas rīks un novērtēšanas modelis ūdeņraža uzpildes staciju tīkla plānošanai. Tāpat tiks sagatavoti priekšlikumi par vienota tehnoloģiskā standarta ieviešanu sistēmas pilnvērtīgai darbībai, kā arī tiks izstrādātas vadlīnijas publiskajam sektoram infrastruktūras sekmīgai plānošanai. Tiks izveidota tiešsaistes vienas pieturas aģentūra, kā arī pieciem pilotreģioniem tiks sagatavota telpiskās plānošanas koncepcija ūdeņraža uzpildes staciju izvietošanai, izmantojot projekta ietvaros izstrādātos rīkus. Viens no pilotreģioniem būs arī Vidzemes plānošanas reģions. Pārējie – reģioni Vācijā, Polijā, Lietuvā un Somijā.

Nākamais vebinārs plānots š.g. 3. aprīlī.

Par HyTruck projektu

Projektā “HyTruck” (pilnais projekta nosaukums – “Starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveide kravas automobiļiem”) iesaistījušies partneri no Vācijas, Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas; Latviju projektā pārstāv Vidzemes plānošanas reģions.

Projekts “HyTruck” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros no 2023. gada līdz 2025. gadam. Tā mērķis – atbalstīt valsts institūcijas starptautiska ūdeņraža uzpildes staciju tīkla izveidē kravas automobiļiem Ziemeļjūras-Baltijas jūras TEN-T koridora austrumu daļā, par pamatu ņemot saskaņotus jeb vienotus starptautiskus tehnoloģiskos standartus.

Plašāka informācija par “HyTruck” projektu: https://interreg-baltic.eu/project/hytruck/.

 

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

Vebināru koncepts un organizēšana: projekta “HyTruck” konsorcija un Somijas uzņēmuma CLIC Innovation Oy pārstāvis Oleg Todorov (oleg.todorov@clicinnovation.fi)

Jautājumiem par 6. marta vebināra saturu: Krista Pētersone, projekta “HyTruck” eksperte Vidzemes plānošanas reģionā, krista.petersone@vidzeme.lv

 

28.02.2024

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031