TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai (TENTacle)

TENTacle projekta konferencē "Eiropa kustībā" gūtas vērtīgas zināšanas par transporta jomas attīstību un mobilitāti

Vairāk kā 60 transporta jomas eksperti, plānošanas speciālisti, vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvji no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm 1.decembrī tikās konferencē Rīgā, lai dalītos pieredzē par Ziemeļeiropas transporta attīstības perspektīvām. Konferenci rīkoja Vidzemes plānošanas reģions Interreg Baltijas jūras reģiona programmas TENTacle projekta (TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei kohēzijai) ietvaros sadarbībā ar Innovation Circle Network no Norvēģijas. 

Atklājot konferenci, VPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents uzsvēra konferences tēmas nozīmību un pauda cerību, ka TENTacle projekta rezultātiem būs praktisks pielietojums. Savukārt Heriot-Watt universitātes Goda profesors Dr. Klifs Heigs (Cliff Hague) no Skotijas savā prezentācijā sniedza ieskatu par lielpilsētu un lauku teritoriju potenciālo attīstību jaunu globālo un Eiropas transporta koridoru izveides kontekstā. "Vai jaunie transporta maršruti sniegs pozitīvu ietekmi vai arī palielinās nevienlīdzību metropoļu un lauku teritoriju attīstībā? Transports ietver sevī sociālo un reģionālo attīstību", vērtē Klifs Heigs. Par TENTacle projektu un plānotajiem darbiem prezentāciju sniedza Viktors Sidorovski (Wiktor Szydarowski), projekta vadītājs no Blekinges reģiona Zviedrijā. 

Konferences programma bija plaša un piesātināta. Iepazinām gan Latvijas redzējumu, kā TEN-T koridors ietekmēs transporta jomu un loģistiku Baltijas jūras reģionā, ko sniedza Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas tranzīta politikas departamenta vadītājs Andris Maldups, gan VASAB sekretariāta vadītāja Tāļa Linkaiša prezentāciju par NSB CoRe projektu, AS "RB Rail" valdes priekšsēdētājas Baibas Rubesas informāciju Rail Baltica projektu un citu valstu ekspertu pieredzi. Pēcpusdienā VPR telpiskās plānošanas eksperts Andžejs Stepančuks pastāstīja par Vidzemes Mobilitātes plāna 2030 izstrādes koncepciju. Plāna mērķis ir uzlabot iedzīvotāju un uzņēmumu piekļuvi pilsētu centriem un transporta mezgliem, stiprināt Vidzemes kā tranzītreģiona lomu Ziemeļjūras - Baltijas transporta koridorā, tādējādi veicinot visa Vidzemes reģiona ekonomisko izaugsmi. Plāns palīdzēs pašvaldībām, valsts institūcijām, esošajiem uzņēmumiem un potenciālajiem investoriem transporta un investīciju plānošanas jomā.

Konferences prezentācijas skatīt: https://files.fm/u/3udz6q28

 

Papildu informācija:

Rita Merca, tālr. +371 29476373

rita.merca@vidzeme.lv

Andžejs Stepančuks, telpiskās plānošanas  eksperts

andzejs.stepancuks@vidzeme.lv

 

06.12.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031