TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai (TENTacle)

TENTacle projekta partneri diskutē par sadarbības iespējām

Atsaucoties Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītājas Gunas Kalniņas-Priedes uzaicinājumam, 17. februārī Cēsīs notika tikšanās ar jaunuzsāktā Interreg Baltijas jūras reģiona programmas TENTacle (TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai) projekta partneriem no Igaunijas Valgas pilsētas.

Projekta ietvaros Vidzemes plānošanas reģions plāno izstrādāt Vidzemes reģiona mobilitātes un investīciju plānu 2030, tā  izstrādē aktīvi sadarbojoties gan ar Latvijas Republikas Satiksmes ministriju, VAS "Latvijas valsts ceļi", citām institūcijām, kas darbojas transporta politikas plānošanas  jomā, gan arī ar tuvāko ārvalstu sadarbības partneri – Valgu. Sarunā piedalījās Valgas mēra vietnieks Enno Kase, attīstības projektu vadītāja Marika Post, Vidzemes plānošanas reģiona darbinieki – Guna Kalniņa-Priede, Ieva Kalniņa, Lotārs Dravants, Kristaps Ročāns un Rita Merca.

Viesi ar interesi iepazinās ar reģiona darbību, projektu pieredzi un VPR redzējumu par  abu  partneru  sadarbību Mobilitātes plāna izstrādē. Vidzemes reģiona mobilitātes un investīciju plāna  2030 izstrādes mērķis ir  uzlabot iedzīvotāju un uzņēmumu piekļuvi pilsētu centriem un transporta mezgliem, stiprināt Vidzemes kā tranzītreģiona lomu Ziemeļjūras - Baltijas transporta koridorā, tādējādi veicinot visa Vidzemes reģiona ekonomisko izaugsmi. Plāns palīdzēs pašvaldībām, valsts insitūcijām, esošajiem uzņēmumiem un potenciālajiem investoriem transporta un investīciju plānošanas jomā, svarīgu nozīmi piešķirot arī starpvalstu sadarbībai transporta jautājumu risināšanā un koordinēšanā. 

Tikšanās laikā tika iezīmēti pirmie virzieni un idejas, kā veidot un koordinēt  divu kaimiņvalstu - Latvijas un Igaunijas sadarbību projektā. Nākošā tikšanās ir plānota Valgā, lai pārrunātu konkrētu rīcības plānu projektā un tuvāk iepazītos ar Valgas un Valkas novada attīstības plāniem.  


Papildu informācijai:
Rita Merca
Tel. +371 29476373
rita.merca@vidzeme.lv

   


 
 
 

19.02.2016

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031