Ūdensceļi attīstībai (WF)

Ūdensceļi reģiona attīstībai

Šī gada decembra beigās  noslēgsies projekts “Ūdensceļi attīstībai”. Noslēguma posmā izstrādāts dokuments „Kopējās politikas rekomendācijas un pārvaldības modelis ūdensceļu attīstībai”, reģionālais rīcības plāns ūdensceļu attīstībai, „Vadlīnijas ūdenstilpju un ūdensteču izmantošanas un apsaimniekošanas plānošanai”, kā arī organizēts projekta noslēguma pasākums Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem un citiem interesentiem.

Projekta „Ūdensceļi attīstībai” dokumentu „Kopējās politikas rekomendācijas un pārvaldības modelis ūdensceļu attīstībai” iespējams izmantot, lai veicinātu ūdensceļu attīstību nacionālā, reģionālā un vietēja līmenī. Tajā iekļautas 11 rekomendācijas par veiksmīgākajiem risinājumiem ūdensceļu apsaimniekošanai. Rekomendācijas balstītas uz projekta partneru pieredzi un iegūto informāciju projekta īstenošanas laikā. Ideja par dokumenta izstrādi ir kopīga projekta partneriem, lai veicinātu izpratni par ūdensceļu izmantošanu, tādējādi paaugstinot ūdensceļu sociāli ekonomisko potenciālu un veicinot ilgtspējīgu reģionālo attīstību. 

Projekta ietvaros katrs no partneriem izstrādājis arī reģionālo rīcības plānus, kur minētas nozīmīgākās darbības un uzdevumi ūdensceļu attīstības veicināšanai dažādās jomās, piemēram, finansēs un pārvaldībā, tūrismā un rekreācijā, vidē un klimata pārmaiņās. Lai pārskatāmi un ērti būtu iespējams iepazīties ar šiem dažādu valstu rīcības plāniem, galvenais projekta partneris ir izstrādājis apkopojumu „Kopsavilkuma pārskats par reģionālajiem rīcības plāniem un diskusiju rezultātiem”. Ar visiem projekta laikā izveidotajiem dokumentiem tuvākajā laikā būs iespējams iepazīties Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā.

Tā kā 2012. gada 31. decembrī projekts „Ūdensceļi attīstībai” būs noslēdzies, vēl šogad no 6. līdz 9. novembrim Parīzē norisināsies noslēguma konference. Konferencē projekta partneri pārrunās iegūto pieredzi un veiksmīgākos piemērus, kā arī meklēs veidus turpmākai ūdensceļu attīstībai un sadarbībai Eiropas pilsētās un lauku teritorijās. 

Vidzemes plānošanas reģions projekta ietvaros izstrādā arī „Vadlīnijas ūdenstilpju un ūdensteču izmantošanas un apsaimniekošanas plānošanai”. Tās īpaši noderēs pašvaldību teritorijas plānotājiem, strādājot pie ūdensceļu un ūdensmalu plānošanas un attīstības projektu īstenošanas.

31.10.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829