Ūdensceļi attīstībai (WF)

Vidzemes pašvaldību telpiskās attīstības plānotāji apgūst jaunas zināšanas

Pirmdien, 11. jūnijā, Rankā, viesu namā “Lācītes”, Vidzemes novadu pašvaldību telpiskās attīstības plānotāji projekta “Ūdensceļi attīstībai” ietvaros uzsākuši bezmaksas apmācības par aktualitātēm un interesantiem risinājumiem plānošanas jautājumos. Apmācībās, kuras pasniegs Eiropas atzīti plānošanas speciālisti, dalību apstiprinājuši 24 pašvaldību darbinieki.

Pašvaldību telpiskās attīstības plānotāju darbs nav vienkāršs - viena zemes gabala robežās var atrasties vairāki nozīmīgi dabas objekti, kas ievērojami maina teritorijas attīstību. Lai palīdzētu pašvaldību pārstāvjiem uz plānošanas uzdevumu paskatīties no dažādām perspektīvām, Vidzemes plānošanas reģions organizē divu dienu bezmaksas apmācību ciklu Vidzemes plānošanas reģiona teritorijas plānošanas speciālistiem. Ar interesantiem un jauniem piemēriem no citu valstu pieredzes runās Eiropas atzīti plānošanas speciālisti. Seminārs norisināsies 11. un 12. jūnijā.

Apmācībās ar savu pieredzi dalīsies sabiedrības un attīstības plānošanas speciālists Jonas Buechels, kas semināra ietvaros stāstīs par sabiedrības iesaistīšanu ūdens kā publiskās telpas izmantošanā, kā arī par publiskā, privātā un sabiedrības sektora sadarbības veicināšanu. Buechela kungs plānošanas speciālistiem iecerējis arī praktisku darbošanos, organizējot “Pilsētas konferenci”. Savukārt beļģu izcelsmes attīstības plānošanas speciālists ar starptautisku pieredzi Marc Geldof apmācībās runās par telpisko plānošanu kā dinamisku pieeju, atklājot stratēģiskus projektus, kas īsā laikā spēj mainīt vietas attīstību un sabiedrības viedokli. Telpiskās plānošanas ietvaros apskatīs publisko telpu attīstības un ūdens pārvaldības iespējas, par piemēriem apskatot citu valstu pieredzes.

Pēc starptautisku ekspertu prezentācijām, Latvijas ūdeņu eksperti Loreta Urtāne un Andris Urtāns apmācību dalībniekiem prezentēs projekta ietvaros tapušā reģionālā rīcības plāna darba versiju, kurā tiek izstrādātas vadlīnijas ūdenstilpju un ūdensteču izmantošanas un apsaimniekošanas plānošanai. Tāpat eksperti iepazīstinās ar ūdens pārvaldības vadlīnijām Vidzemes reģionā, kas iezīmēs vēlamās darbības un tiesību aktu ietvaru pašvaldību ūdensceļu attīstības veicināšanā.

Apmācības tiek organizētas rojekts Eiropas Savienības attītības fonda “INTERREG IVC” programmas projekta “Ūdensceļi attīstībai” (“Waterways forward”) ietvaros.

 

Papildus informācija:
Elīna Muižniece                              
Projekta koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā
Tālr.: 64219027
Mob.: 20279914
e-pasts:  elina.muizniece@vidzeme.lv

11.06.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829