Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā (Uzņēmējdarbība Vidzemē)

Jaunieši Smiltenē attīstīs biznesa idejas energoefektivitātes paaugstināšanai

Vidzemes plānošanas reģiona organizētais hakatons “Jauniešu biznesa idejas energoefektivitātes paaugstināšanai” šoreiz norisināsies Smiltenē 28. un 29. septembrī. Pasākuma mērķis ir attīstīt jauniešu uzņēmējdarbības spējas, motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību.

Atbilstoši hakatona formātam, dalībniekiem būs nodrošināts viss, sākot no ērtas vides, materiāliem, zināšanām un atbalsta personāla līdz pat ēdienreizēm, lai jaunieši spētu pilnībā koncentrēties galvenajam – ģenerēt inovatīvas un īstenojamas idejas, kas ļautu paaugstināt energoefektivitāti ekonomikai, sabiedrībai, videi un kultūrai svarīgās nozarēs un pasākumos. Hakatonā dalību pieteikuši 38 Smiltenes vidusskolas un Smiltenes tehnikuma audzēkņi, kuri darbosies astoņās komandās.

Hakatonu vadīs biedrības “Zināšanu un inovācijas sabiedrība” valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska, jauniešus ideju radīšanas un attīstīšanas procesā atbalstīs mentori – Smiltenes novada uzņēmēji, Vidzemes augstskolas un LIAA Valmieras biznesa inkubatora pārstāvji. Hakatona noslēgumā komandu prezentācijas vērtēs žūrija – visu komandu ieguldījums tiks novērtēts un trīs godalgoto vietu ieguvēji saņems īpašas balvas.

Hakatona īpašie viesi ir projekta "Uzņēmējdarbība Vidzemē" partneri no Norvēģijas. Šīs divas dienas Elverum pašvaldības un skolas pārstāvji gūs ieskatu hakatonu organizēšanā, lai šāda paša formāta pasākumus organizētu paši. Jau nākamgad uz kādu no Vidzemes plānošanas reģiona rīkotajiem hakatoniem kā dalībniekus ir plānots atvest skolēnus no Norvēģijas, tādejādi padarot sacensību par labāko un ilgtspējīgāko biznesa ideju vēl aizraujošāku.

Šis ir otrais hakatons projektā “Uzņēmējdarbība Vidzemē” plānoto četru hakatonu ciklā.

Hakatons ir pasaulē plašu popularitāti guvis pasākuma formāts, kura laikā noteiktas mērķa grupas pārstāvji apvienojas komandās, lai attīstītu kādu ideju un īsā laikā intensīvi rastu risinājumu kādai aktuālai problēmai.

Hakatons “Jauniešu biznesa idejas energoefektivitātes paaugstināšanai” tiek īstenots Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2014.—2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

27.09.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930