Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā (Uzņēmējdarbība Vidzemē)

Jauniešu hakatonā piemeklē risinājumus dzīves kvalitātes uzlabošanai

Valmierā noticis noslēdzošais Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros rīkotais hakatons jauniešiem “Pārcēlāji – Eiropas nākotnes arhitekti”. Šoreiz piedalīties bija aicināti arī skolēni no Norvēģijas.

Šis bija jau ceturtais no četriem jauniešu hakatoniem, no kuriem pirmie trīs norisinājās Limbažos, Ogrē un Smiltenē. Tie pulcējuši vairāk nekā 100 jauniešu, kuri kopā radījuši inovatīvas uzņēmējdarbības idejas. Šoreiz, divu dienu laikā, sešas komandas no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas, Valmieras 2. vidusskolas, Valmieras tehnikuma un Elverumas vidusskolas Norvēģijā sastrādājās, lai rosinātu ilgtspējīgas biznesa idejas dzīves kvalitātes uzlabošanai savā dzīves vietā, apkaimē, skolas un darba vidē.

No 87 idejām tika izvirzītas sešas, ar kurām jaunieši strādāja padziļināti, lai vēlāk saņemtu pelnītas balvas no Vidzemes plānošanas reģiona un Valmieras novada pašvaldības. Hobiju izstāde aktivitāšu izmēģināšanai, aplikācija, kurā savstarpēji iepazīties sporta entuziastiem – tikai dažas no idejām, ar kurām hakatona otrajā dienā dalījās skolēni. Savukārt uzvaras laurus plūca trīs komandas ar idejām par:

  • spēli GenTalk, kas tuvinātu dažādas paaudzes, uzlabojot savstarpējo komunikāciju;
  • aplikāciju EVENTS, kas vienuviet apkopotu tuvākajā apkaimē notiekošos pasākumus;
  • aplikāciju ZOOLO, kas būtu kā hologrāfisks zoodārzs, kurā izmirušie un apdraudētie dzīvnieki redzami to dabiskajā vidē.

Jauniešu biznesa ideju hakatons ļauj skolēniem izprast un testēt savu biznesa ideju un motivē domāt par savu uzņēmējdarbību. Savs bizness nav kaut kas tāls, bet tā uzsākšana ir atkarīga no pašu motivācijas un spējas saplānot darbības un to visu mācās jauniešu hakatonā. Pasākuma noslēgumā dzirdējām ļoti labas prezentācijas, kur jaunieši bija vērtējuši un plānojuši savas idejas attīstību un cerams, ka šis ir tikai sākums jaunu ideju radīšanā un arī realizēšanā,” tā hakatona žūrijas locekle, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja Laima Engere-Levina.

Hakatonu “Pārcēlāji – Eiropas nākotnes arhitekti” rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Elverum pašvaldību Norvēģijā un biedrību „Zināšanu un inovācijas sabiedrība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros un tas tiek īstenots Vietējās attīstības, nabadzības mazināšanas un kultūras sadarbības programmā, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Papildu informācijai: Ilze Liepa, projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” asistējošā eksperte, tālrunis: 29335677, e-pasts: ilze.liepa@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: marta.riekstina@vidzeme.lv

28.04.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930