Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā (Uzņēmējdarbība Vidzemē)

Jauniešu uzņēmējdarbības hakatonā Limbažos uzvar ideja par aļģu lampu ražošanu

Aļģu lampa, zemē stādāmi dēstu podiņi, koka pudeles, aplikācija, kas motivē šķirot atkritumus, organisko atkritumu savākšanas kastes ēdināšanas uzņēmumiem un produkti ar otro dzīvību – šādas inovatīvas idejas ierosināja un attīstīja jaunieši uzņēmējdarbības Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā hakatonā “Radi pats Limbažu novadā”. Pirmās trīs godalgotās vietas ieguva: 1. “Walstrītnieki” (Limbažu vidusskola), kuri gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkos radīja aļģu lampu; 2. “Spriganie zaķēni” (Limbažu Valsts ģimnāzija), kuri pārliecinoši prezentēja zemē stādāmus dēstu podiņus, ražotus no organiskiem atkritumiem;  3. ”Zars” (Limbažu Valsts ģimnāzija), kuri nepilnu divu dienu laikā paspēja ne tikai pilnveidot savu ideju, bet arī izstrādāt tās prototipu - koka pudeli.

Hakatonā piedalījās septiņas jauniešu komandas no dažādām Limbažu novada izglītības iestādēm. Katrai komandai tika piesaistīts viens mentors, ar kuru kopā divu dienu laikā līdz prezentēšanas stadijai mērķtiecīgi tika attīstītas idejas.

Komandas sagatavoja savu produktu prototipus, lai pārliecinātu žūriju par spēju ideju realizēt un produkta nepieciešamību tirgū. Jauniešu izvēlētās uzņēmējdarbības idejas bija oriģinālas un atbilstošas organizatoru izvirzītajām prioritārajām jomām: ilgtspējīgs vides resursu patēriņš; atkritumu daudzuma samazināšana; gaisa kvalitātes uzlabošana; bioloģiskās daudzveidības saglabāšana.

Papildus praktiskajam darbam, jaunieši apguva zināšanas par bezatkritumu dzīvesveidu, dažādām tehnikām ideju ģenerēšanai un risinājumu meklēšanai, kā arī efektīvu prezentāciju sagatavošanu.

Hakatona dalībnieki īpaši izcēla klātienes efektu, kas jau ilgāku laiku pietrūcis. Šādā formātā daudz labāk iespējams izjust sacensības garu un azartu. Kā vērtīgākie ieguvumi tika minēti: jaunas zināšanas, informācija un iepazīšanās ar mentoriem. Savukārt mentorus īpaši priecēja jauniešu iniciatīva, vērtības par kurām viņi iestājās, piedāvājot savus risinājumus problēmām, kuras skar visu sabiedrību. Gan dalībnieki, gan organizatori hakatonu noslēdza ar pārliecību, ka ar dalību vai uzvaru šādā pasākumā nekas nebeidzas – idejas jāslīpē līdz pirmajiem pārdotajiem produktiem.

Notikušā un arī turpmāk plānoto hakatonu mērķis ir attīstīt Vidzemes reģiona jauniešu uzņēmējdarbības spējas un motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību. 

 

Jauniešu uzņēmējdarbības hakatons “Radi pats Limbažu novadā” tiek īstenots Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2014.—2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” un Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāta 2020. gada darba programmas ietvaros izsludinātā projektu konkursa projekta „EUROPE DIRECT Vidzeme” ietvaros.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Papildu informācijai: Ilze Liepa, projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” asistējošā eksperte, tālrunis: 29335677, e-pasts: ilze.liepa@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Sabīne Mieze, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts sabine.mieze@vidzeme.lv

 

 

.

05.05.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930