Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā (Uzņēmējdarbība Vidzemē)

Noskaidroti Koksnes tehnoloģiju hakatona 2023 uzvarētāji

Aizvadītajā nedēļā, 18.-19. maijā Valmierā, Vidzemes Augstskolas telpās norisinājās Koksnes tehnoloģiju hakatons, kurā dalībnieki meklēja inovatīvus risinājumus nozares izaicinājumiem un izstrādāja savus prototipus.

Hakatona atklāšanā desmit ideju autori pārējiem dalībniekiem prezentēja sevis saskatītos izaicinājumus un problēmas nozarē kādā no trim vertikālēm – esošo nozares procesu digitalizācijā un optimizācijā; jaunu, inovatīvu produktu un/vai materiālu attīstībā un ilgtspējībā un aprites ekonomikā. Rezultātā tika izveidotas septiņas komandas, no kurām divas pieņēma lēmumu sadarboties un hakatonu turpināja kopā.

Trīs galvenās balvas tika sadalītas divu komandu starpā. Latvijas Finiera sarūpētos 1000€ tālākai idejas attīstībai un Valmieras koprades darbnīcas DARE sniegtās iespējas 50 EUR vērtībā ieguva komanda “Eko Grill”, savukārt pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju dosies komanda “MDF putekļi”!

Hakatonos vajag piedalīties, jo tas ir brīdis, kad vari aizmirst par apkārtējo pasauli un domāt tikai par savu ideju," tā Pēteris Ločmelis, uzņēmuma EWART WOODS un komandas “MDF putekļi” pārstāvis.

Ar ekspertu mentoru palīdzību komandas veica dažādus eksperimentus, lai savas idejas realizētu un izveidotu prototipus, ko prezentēt žūrijai hakatona noslēgumā. Tika izveidoti gan jauni materiāli, gan jauni produkti ikdienas lietošanai un vēl daudz citu risinājumu, kas potenciāli spētu atrisināt nozares izaicinājumus. 

Uzņēmuma Wing Space radošā direktore Guna Akona: “Hakatonā piedalos, lai paplašinātu savu redzesloku un atbalstītu vērtīgas un ilgtspējīgas idejas ar savu pieredzi un zināšanām. Tas paver skatu uz lietām, par kurām ikdienā nav laika iedomāties.”

Hakatona noslēgumā tika prezentētas vairākas idejas: 

  • “SOLIDIS” – maza izmēra lentzāģis, kas būtu pieejams maziem un vidējiem uzņēmumiem;

  • “MDF putekļi” – ražošanas atkritumu – MDF putekļu – pārvēršana izejvielā, radot jaunu materiālu, izmantojot ražošanā izveidojušos atkritumus;

  • “Green Tech Solutions” – bezpilota vadības sistēmas mežizstrādei, kas uzlabotu darba apstākļus un mazinātu riskus;

  • “Viss galdniecībai” – idejas skice mājaslapai, kurā pieejama iespēja sniegt un saņemt dažādus galdniecības pakalpojumus pēc nepieciešamības, apvienojot nozares profesionāļus vienuviet; 

  • “Tra Nordic” – radīts šindelpanelis no pārstrādātām pagalēm;

  • “Eco Grill” – modulārs, vienreiz lietojams koka grila komplekts, kas izstrādāts no koksnes atgriezumiem un nerada kaitējumu dabai to izmantojot.

Hakatona dalībnieku sniegumu vērtēja Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja Laima Engere-Levina, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Linda Šteinberga,  Pillar Capital, AS, Vecākā projektu vadītāja, Ilgstpējīgas būvniecības speciāliste Ludmila Bernšteine, Biznesa atbalsta projektu vadītāja Valmieras attīstības aģentūrā Justīne Skrastiņa un Vidzemes Augstskolas Jaunās būvniecības skolas būvniecības digitalizācijas un ēku energoefektivitātes vadošais eksperts Krišjānis Zaķis.

Hakatons ir socializēšanās, tikšanās ar kolēģiem, jaunu ideju radīšana, ģenerēšana un individuālo problēmu risināšana kopīgiem spēkiem. Tā rezultātā esi bagātāks ar kontaktiem un informātīvi tiek pacelts jauns apvārsnis,” domās dalās hakatona dalībniece Jana Venta, Marte Furniture pārstāve.

Vairāk informācijas par Koksnes tehnoloģiju hakatona norisi meklē mājaslapā: https://hakatons.vidzeme.lv/

Hakatonu organizē Vidzemes plānošanas reģions, īstenojot Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2014.—2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” aktivitātes. Hakatons tiek organizēts sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un inovāciju vadības uzņēmumu Helve. 

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Plašākai informācijai: Laima Engere-Levina, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja, e-pasts: laima.engere@vidzeme.lv, tālrunis: +371 28376912

23.05.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930